MSWiA zabiera wszystkie pieniądze Obywateli RP i przejmuje zarząd stowarzyszenia

MSWiA zabiera wszystkie pieniądze Obywateli RP i przejmuje zarząd stowarzyszenia

Obywatele RP znaleźli się w gigantycznych tarapatach. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji już wkrótce przejąć może kontrolę nad działaniami fundacji oraz jej budżetem. Co politycy zarzucają organizacji?

Do sądu trafił ostatecznie wniosek, za którego powstanie odpowiedzialny jest poprzedni szef MSWiA, Mariusz Błaszczak. Przedstawiciel Rady Ministrów domagał się w nim zawieszenia obecnego zarządu Fundacji Wolni Obywatele RP, w czym poparł go następca. Wiążę się to oczywiście z wybraniem i ustanowieniem nowego zarządcy, który przejmie wszelkie kompetencje połączone z tym stanowiskiem.

Obywatele RP: czy to koniec organizacji?

Rozprawa w tej sprawie ma odbyć się we wrześniu tego roku. O problemach poinformowali oficjalnie Obywatele RP na swym koncie na Facebooku. A jednak, MSWiA zdecydowało się na ten krok. Chcą faktycznie usunąć fundację Obywateli RP. ONR legalny, Młodzież Wszechpolska legalna, ale Obywatele RP już za bardzo przeszkadzają władzy - napisano w krótkim poście.

Przyczyny złożenia wniosku

Władze zarzucają organizacji, że działa wbrew prawu. Powołują się przy tym głównie na przykłady blokad miesięcznic smoleńskich oraz rzekome pochwalanie tego typu działań. Obywatele RP Fot. Facebook/Obywatele RP Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Cały świat nagle zaczął pisać o proteście niepełnosprawnych!
  2. Tragedia. Brat Benedykta XVI podał smutne informacje
  3. Zawrotna kariera radnych z PiS. Zarabiają więcej niż premier!
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News