Genialny sposób, by pozbyć się mrówek z domu raz na zawsze. Jedyne czego potrzebujesz, znajdziesz w warzywniaku za parę groszy

Genialny sposób, by pozbyć się mrówek z domu raz na zawsze. Jedyne czego potrzebujesz, znajdziesz w warzywniaku za parę groszy Źródło: Pexels.com / Egor Kamelev

Mrówki to wyjątkowo niemile widziani goście w naszej kuchni. Niestety zawsze zjawiają się nieproszone i nie chcą się wyprowadzić. Zdradzamy banalny i skuteczny sposób, jak pozbyć się ich raz na zawsze. Wystarczy jedno, łatwo dostępne warzywo.

Chociaż w ogrodzie mrówki bywają bardzo pożyteczne, bo czyszczą glebę oraz poprawiają jej strukturę, to w naszym domu mogą wyrządzić mnóstwo szkód. Najczęściej zamieszkują kuchnie, gdzie niszczą i zanieczyszczają żywność, a także przenoszą liczne wirusy i niebezpieczne bakterie. Aby raz na zawsze pozbyć się ich z naszej przestrzeni, wystarczy udać się do warzywniaka i kupić jedno z najpopularniejszych warzyw. Efekt jest naprawdę zdumiewający.

Mrówki nie zniosą tego zapachu

Mowa o ogórkach. Warto je wykorzystać - najlepiej te gorzkie. Co ciekawe, dobrze nadają się do tego zarówno plasterki, jak i same skórki. Zamiast wyrzucać je do śmieci czy na kompost, warto je wykorzystać jako odstraszacz dla mrówek. 

Cały sekret tkwi w zapachu ogórków, który sprawia, że insekty tracą węch, a co za tym idzie - całkowitą zdolność do komunikowania się między sobą. Ponadto ogórki zawierają substancję działającą na te owady jak trucizna. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak przygotować domowy odstraszacz mrówek?

Wystarczy pociąć ogórek na plastry lub obrać (druga wersja jest bardziej skuteczna, bo w ciemnej warstwie skórki gromadzą się kukurbitacyny - trujące substancje, których mrówki nienawidzą). Następnie należy rozłożyć plasterki w miejscach, gdzie pojawiają się owady. Równie dobrze można przetrzeć tę przestrzeń wewnętrzną stroną skórki. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje mąż uwielbianej polskiej gwiazdy. Zmarł po ciężkiej i długiej chorobie

2. Nie żyje uwielbiany ksiądz. Przekazano wiadomości o koszmarnym wypadku w polskiej miejscowości

Ogórki genialnie radzą sobie z niechcianymi gośćmi w naszej kuchni. Po co wydawać niepotrzebnie pieniądze na toksyczne środki owadobójcze, skoro ta banalna i tania metoda jest na wyciągnięcie ręki. Zdecydowanie warto spróbować - efekty będą piorunujące już po kilku chwilach. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tradycyjna sałatka jarzynowa nie musi być nudna! Wystarczy, że dodasz do niej jeden sekretny składnik, prawdziwe niebo w gębie
  2. Na jaw wyszły nowe, intrygujące fakty o Łukaszu z kłem narwala. Szczegóły wielu mogą zadziwić
  3. Prababcie stosowały prosty przepis na genialną odżywkę do włosów. Mało kto o nim pamięta, a daje rewelacyjne efekty
  4. Podczas transmisji live Kononowicza doszło do ohydnej obrazy LGBT. Policja zatrzymała mężczyznę
  5. W 2020 roku ZUS zabierze ci FORTUNĘ. Składki zjedzą sporą część twojej pensji

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł