polacy-1021x580
Fot. Wikimedia
Marcin Owczarek - 31 Października 2018

Mroczne oblicze popularnej sieci sklepów. Polacy wpadli w furię

Pepco żartuje sobie ze swoich pracowników, pokazując swoje mroczne oblicze. Wiele osób wpadło w furię, jak się o tym dowiedziało. To prawdziwy skandal i przechodzi to ludzkie pojęcie. Sytuacja prawie jak w LOT, gdzie wybuchł strajk przeciw zarządowi.

Pepco porównywane jest do LOT. Sytuacja jest bowiem podobna - pracownicy buntują się przeciwko zarządowi, ponieważ żaden dialog nie jest z nim możliwy. Związkowcy są szykanowani i utrudnia im się prace. Firma twierdzi, że nie wie, o co chodzi. Wczoraj pod siedzibą firmy przeprowadzono protest przeciwko Pepco. Związkowcy skarżą się, że nikt z zarządu nie chce z nimi rozmawiać, a pracownikom, którzy są zrzeszeni, utrudnia się pracę i nie mogą wchodzić na zakład, aby porozmawiać na temat sytuacji z pracownikami niezrzeszonymi.

"Solidarność" zabrała w sprawie głos

Na ten tema wypowiedziała się grupa związkowców z NSZZ "Solidarność" działająca w Pepco: - Rozmowy idą bardzo opornie, a pojawiły się też problemy, między innymi działacze związkowi dostali zakaz wchodzenia na sklepy, by rozmawiać z pracownikami i członkami związku, a na nasze koleżanki z komisji zakładowej rozpoczęto „polowanie” (sprawy są w sądzie). Komisja Zakładowa nie doczekała się także do tej pory swojego pomieszczenia u pracodawcy - mówi związkowiec. Zarząd sklepu nie ukrywa swojego zdziwienia tym protestem i oskarżeniami ze strony związkowców. Firma oświadcza, że są w stałym kontakcie z zarządem i trwają rozmowy. - Akcja protestacyjna planowana przez działaczy związkowych to dla nas duże zaskoczenie. Jesteśmy w pełni otwarci na rozmowy i dialog z przedstawicielami związku zawodowego, od jego powstania w 2015 spotykamy się cyklicznie kilka razy do roku i jesteśmy w kontakcie telefonicznym czy mailowym, a ostatnie nasze spotkanie miało miejsce niecałe dwa miesiące temu. Po tym spotkaniu, jeszcze we wrześniu wysłaliśmy do związku dwa pisma z propozycjami terminów kolejnego spotkania – oba niestety pozostały bez odpowiedzi – powiedziała Katarzyna Wilczewska, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w Pepco.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Kogel-mogelW "Koglu-moglu" pokochali go wszyscy. Zmarł w niewyjaśnionych i wstrząsających okolicznościachCzytaj dalej

Pepco zadowolone z sytuacji w firmie

Pepco przeprowadza ankiety, w których pracownicy mogą się wypowiadać na temat standardów pracy i czy są z niej zadowoleni. Ponad 78 proc. odpowiada pozytywnie o warunkach w Pepco. Firma jest zadowolona z takiego wyniku. Jak widać jednak, ten nie przekłada się na rzeczywistość. Pierwszy o proteście w Pepco informował Głos Wielkopolski. Powody, które kierowały związkowcami, to utrudnianie działalności związkowcom oraz łamanie praw pracowniczych. - Zarząd Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” na swoim posiedzeniu przeanalizował sytuację w Pepco Polska. Uważamy, że działania podejmowane przez pracodawcę wyczerpują znamiona prowadzenia dialogu w złej wierze, jak również utrudniania działalności związkowej. Wobec powyższego Zarząd Regionu postanowił wesprzeć działania organizacji zakładowej NSZZ „Solidarność” Pepco Polska sp. z o.o. poprzez zorganizowanie pikiety pod siedzibą pracodawcy" - skomentowali członkowie zarządu oddziału regionalnego Solidarności.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tego nigdzie nie kupisz taniej! Lidl oferuje ten pożądany produkt prawie ZA DARMO
  2. Jest najbardziej nielubianym uczestnikiem Rolnik szuka żony. Przeżył okropną tragedię
  3. Media wściekłe na Biedronia! Przerwał milczenie i ujawnił kto jest „pierwszym gejem III RP”
  4. Jak się odkochać? NAJWAŻNIEJSZE porady
  5. Wszyscy znają te psy. Mało kto wie, że kryją niesamowitą tajemnice
BananaNie wyrzucaj TEGO! Może ci się przydać...Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News