Mundial w Rosji już za pasem, a wiele rosyjskich stadionów wciąż jest w budowie. Patrząc na pracę budowlańców ze wschodu, wydaje się, że zdążą ze wszystkim. Wątpliwości budzi jednak efekt ostateczny. Jeden ze stadionów budzi w sieci prawdziwe salwy śmiechu i już stał się symbolem mundialu w Rosji na kilka miesięcy przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Kontrowersje FIFA wzbudza stadion w Jekaterynburgu, który wybudowano jeszcze w latach 50. XX wieku. Obiekt musiał przejść renowację przed rozgrywkami piłkarskimi i kiedy już wydawało się, że organizacja sportowa przyklepie go jako jeden ze stadionów mundialu, pojawiły się problemy.

FIFA stwierdziła bowiem, że stadion nie nadaje się do użytku, bo ma za mało miejsc. Rosjanie znaleźli rozwiązanie i na to. Przecież rosyjska myśl technologiczna już niejednokrotnie udowadniała, że zawsze znajdzie rozwiązanie. Budowlańcy wyburzyli więc część stadionu i… dodali 12 tys. miejsc poza nim.

Wygląda to naprawdę groteskowo i prowizorycznie. Trybuny umieszczono nie na pewnej podporze, a jedynie na metalowych rusztowaniach. Brak jakichkolwiek ścianek chroniących konstrukcję czy same krzesełka. Nie uświadczymy w tej konstrukcji także dachu. Zdjęcie przedstawiające wygląd stadionu w Jekaterynburgu obiegło już sieć i wywołało śmiech na całym świecie.

Oby Rosjanie wzmocnili konstrukcję do mundialu. W innym wypadku zasiadanie na tej konstrukcji będzie równe sportom ekstremalnym, a mniej uważni widzowie wystawią na szwank nie tylko swoje zdrowie, ale i życie.

źródło: facebook.com/FIFA World Cup

źródło: natemat.pl

Najbardziej przerażające stworzenia, jakie żyją na naszej planecie


W strefie skażenia: Tak dziś wygląda Czarnobyl [ZOBACZ!]

...

Zobacz również