Ten produkt wyróżnia Polskę na tle całej Europy. Eksportujemy go do niemal wszystkich krajów Starego Kontynentu, a zagraniczni przedsiębiorcy starają się doścignąć polską jakość. Cały czas jednak to my zajmujemy pierwsze miejsce pod względem jakości. Niebawem będziemy najlepsi także pod względem ilości.

Polski drób nie ma sobie równych na kontynencie. Polska jest największym jego producentem. Co więcej, jest także producentem najlepszej jakości drobiu. Inne kraje mogą nam jedynie pozazdrościć, a my możemy być dumni z naszych osiągnięć. To niesamowicie mocne wsparcie dla naszej gospodarki.

Zdaniem Mariusza Dziewulskiego, eksperta do spraw analiz rynku, niebawem Polska zgarnie kolejny prestiżowy tytuł. Zyska miano lidera drobiarskiego eksportu. Naszym największym konkurentem są Holendrzy, ale po skandalach ze skażonym fipronilem drobiem, ich eksport mocno zmalał.

– Nasz eksport rośnie, a holenderski stracił dynamikę. W tym roku bywały już miesiące, w których wolumeny Holendrów były niższe niż nasze, co wkrótce da nam pozycję lidera drobiarskiego eksportu w UE. Nie nastąpi to prawdopodobnie w 2017 r., ale w 2018 – mówi Dziewulski.

Eksportujemy nie tylko na zachód, ale i na wschód. W I półroczu tego roku wartość eksportu na Ukrainę wróciła do poziomu sprzed konfliktu w tym kraju. Żeby tego było mało, względem 2013 roku polscy eksporterzy już w I połowie 2017 roku zanotowali pół miliarda nadwyżki. To zapowiedź znacznego wzmocnienia się Polski na rynku międzynarodowym.

źródło: wsedno24.pl

Którą rasę psów Polacy lubią najbardziej? [ZOBACZ!]


Czy to najseksowniejsze polskie bliźniaczki? Robią prawdziwą furorę w świecie fitnessu!

...

Zobacz również