Możecie stracić 500 plus! Wszystko przez "rządowe ułatwienia"

Możecie stracić 500 plus! Wszystko przez "rządowe ułatwienia" Źródło: fot. wikipedia.org

500 plus pobierane jest przez miliony Polaków. Jednak wiele osób może teraz stracić swoje świadczenia. Wszystko zależy od tego, jak wypełnimy swój PIT.

500 plus od samego początku wzbudza bardzo mieszane emocje. Wielu rodziców jest zachwyconych pomocą ze strony rządu, jak inni narzekają, że świadczenie wspiera patologię. Nie da się jednak ukryć, że dodatek ten pomógł wielu rodzinom, jak i samotnym rodzicom, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. Oczywiście każdy kij ma dwa końce i specjaliści zauważyli, że po wprowadzeniu 500 plus znacznie więcej osób zrezygnowało z pracy zawodowej, ponieważ pobieranie zasiłku i świadczenia często zapewnia lepsze dochody. Jednak teraz wiele osób może utracić swoje świadczenia.

Jak nie pozbawić się 500 plus?

Aby otrzymać świadczenie, trzeba spełnić kilka warunków. Jeżeli mamy dwóje lub więcej dzieci sprawa jest łatwa, no, chyba że jesteśmy samotnymi rodzicami bez alimentów. Jednakże w większości wypadków sam fakt posiadania dwóch pociech zapewnia nam dodatkowe 500 złotych co miesiąc.

Sprawa ma się trochę inaczej w przypadku osób wychowujących jedno dziecko lub chcących otrzymywać świadczenie już na pierwszą pociechę. W takim wypadku nasz dochód na osobę nie może przekraczać 800 lub 1200 złotych. Wyższy prób zarezerwowany jest dla osób  opiekujących się dzieckiem niepełnosprawnym. Jeżeli łapiemy się w te widełki, to możemy otrzymywać dofinansowanie już od pierwszego dziecka.

Jednak osoby, które są na granicy progu dochodowego, mogą teraz utracić swoje świadczenie. Jeżeli chcą tego uniknąć, muszą dokładnie wypełnić swój PIT, aby nie było przykrej niespodzianki. Chodzi dokładnie o ulgi na dzieci, które rocznie wynoszą 1112,04 złote, więc znacznie mniej niż rządowe wsparcie. 

Jeżeli taki rodzic zaznaczy, że chce odprowadzić ulgę za wszystkie 12 miesięcy, to może utracić prawa do świadczenia na swoje pierwsze dziecko. W takim wypadku znacznie rozsądniej i bezpieczniej jest zaznaczyć, aby ulga dotyczyła np. 10 miesięcy, zamiast pełnego roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszystko zależy od indywidualnego wypadku i może być tak, że i to nie wystarczy. Dlatego trzeba bardzo dokładnie przyjrzeć się temu zagadnieniu. Jednak jeżeli ktoś nie chce stracić swojego dofinansowania, to bez wątpienia powinien zwrócić na to uwagę. 

Oczywiście wymaga to trochę wysiłku, ale porównując obydwie kwoty, raczej każdy człowiek stwierdzi, że warto poświęcić na to trochę więcej uwagi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co studiował Marcin Prokop? Niesamowite, że po takich studiach pracuje w TVN!
  2. Barbara Kurdej-Szatan ma idealne wymiary! Miliony kobiet chciałyby tak wyglądać
  3. Tragiczny wypadek gwiazdy Polsatu! Zniszczył jej karierę
  4. Koledzy dręczą go przez jego imię. Boi się chodzić do szkoły
  5. Oliwia Bieniuk o mamie. Rozrywające słowa córki Przybylskiej

 

źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News