Pudelek.pl – czyli największy portal traktujących o „gwiazdach” z naszego rodzimego podwórka, włączył do grona celebrytów… Marysię z Gorzowa. Serwis nazywa ją… antysemitką i homofobką. 

Jakiś czas temu pisałem o szalonym zjawisku i euforii nad durną wypowiedzią 17-letniej dziewczyny. Przewidziałem, że niedługo pojawi się na okładkach tygodników sympatyzujących z Prawem i Sprawiedliwością. Co się okazało? Po kilku dniach w kiosku ujrzałem tę okładkę „Sieci”.

marysia

Byłem przekonany, że dziewczyna stanie się kimś na wzór „politycznego celebryty”. Co się okazuje? Pudelek.pl opisuje… nowe kreacje „maskotki prawicy” News jest napisany tak, jakby opisywał perypetie Edyty Herbuś lub Jolanty Rutowicz. Oto fragment tego, co o Marysi z Gorzowa napisano na największym plotkarskim portalu w Polsce.

Marysia Sokołowska, nastoletnia homofobka i atysemitka z Gorzowa, zaistniała w mediach dzięki publicznemu oskarżeniu Donalda Tuska o to, że jest „zdrajcą narodu”. Stała się maskotką prawicy, promowaną także na oficjalnych wydarzeniach, m.in. podczas 51. miesięcznicy katastrofy pod Smoleńskiem.”

„Patrząc na strój licealistki podczas uroczystości – obcisłe dżinsy, różową bluzkę z krótkim rękawem oraz sandałki – łatwo zapomnieć, że to modna „szafiarka” stojąca wśród galowo ubranych polityków. Mimo to zachęcona sławą Marysia postanowiła przypomnieć o swojej modowej „karierze” w programie o katolickiej modzie młodzieżowej w Telewizji Trwam.”

„Ostatnio 17-latka odświeżyła swojego bloga, na którym zamieściła wakacyjne stylizacje. Choć na profilu społecznościowym deklaruje, że odmawia współpracy z sieciówkami, kopiuje styl starszych koleżanek z „branży”. Stary pled, futro i hipisowskie opaski na głowę zamieniła na romantyczne sukienki. „Outfity” fotografuje przy miejscach związanych z wojną i religijnymi cudami.”

Dziennikarze Pudelka pytają swych czytelników, jaką markę mogłaby promować 17-latka z Gorzowa?

To musiało się tak skończyć. Co mamy oczekiwać od średnio-inteligentnej dziewczyny, która wybiła się na nazwaniu premiera zdrajcą? Póki co, zdobyła sławę, dzięki której może lansować się w mediach i promować „katolicką modę”. Tylko, że oprócz względnie atrakcyjnego wyglądu nic ciekawszego nie jest w stanie mediom zaoferować. Dlatego, tak jak obstawiałem, za chwilę skończy się jej 5 minut.

 

Zobacz również

Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta