Deklaracja prezydentów miast przeciwko TVP. Podjęli zdecydowane kroki

Deklaracja prezydentów miast przeciwko TVP. Podjęli zdecydowane kroki Źródło:

Mowa nienawiści stała się tematem licznych dyskusji, szczególnie po zabójstwie Pawła Adamowicza. Prezydenci Warszawy, Poznania, Sopotu oraz wiceprezydent Gdańska zdecydowali się w tym kontekście zwrócić ze stanowczym apelem między innymi do premiera Mateusza Morawieckiego. Politycy chcą "prawdy ws. Adamowicza", której miała nie dać widzom Telewizja Polska.

Mowa nienawiści w mediach jest dla ogromnej części opinii publicznej tematem niezwykle burzliwym. Ze szczególną krytyką pod tym kątem spotyka się od jakiegoś czasu Telewizja Polska, pod której siedzibą odbył się nawet niedawno protest oburzonych materiałami o prezydencie Pawle Adamowiczu i Jurku Owsiaku widzów. Zgromadzenie przyciągnęło prawdziwie dużą grupę manifestujących, a wydarzenie zabezpieczała policja.

Mowa nienawiści w TVP tematem apelu prezydentów polskich miast do premiera

Rafał Trzaskowski (Warszawa), Jacek Jaśkowiak (Poznań), Jacek Karnowski (Sopot) oraz Piotr Grzelak (Gdańsk) podpisali dziś w obecności przedstawicieli mediów specjalny apel o "prawdę ws. Pawła Adamowicza". Samorządowcy zwrócili się do szeregu instytucji o dokładniejsze zbadanie szczegółów tragicznej śmierci prezydenta nadmorskiego miasta oraz okoliczności, które mogły doprowadzić do zamachu. Jak przekazał Jacek Jaśkowiak, apel jest skierowany do premiera Mateusza Morawieckiego, Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, szefa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego, szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witolda Kołodziejskiego oraz Rady Etyki Mediów. Wszyscy prezydenci nie ukrywali, że ich podejrzenia oraz zarzuty dotyczą przede wszystkim działań podjętych przez Telewizję Polską.

Wiceprezydent Gdańska o tragicznej sytuacji, która miała zaważyć na przyszłości Pawła Adamowicza

Piotr Grzelak pokazał nawet zebranym spory plik kartek, który zawierał wszelkie negatywne, zawierającego jego zdaniem mowę nienawiści materiały wypuszczone przez TVP tylko od początku 2018 roku. Nie ukrywał, że przed wyborami samorządowymi wygranymi przez Pawła Adamowicza w urzędzie panowała atmosfera strachu, media zarzucały im nieprawdziwe przewinienia, a najwyżej postawieni pracownicy przeszli specjalne przeszkolenie na wypadek "wejścia służb". Co zadziwiające, jakiś czas temu w ratuszu ponownie pojawili się dziennikarze TVP, którzy mieli zachowywać się agresywnie i nie chcieć nawet ujawnić, jaki program nagrywają. DALSZA CZĘŚĆ TESKTU POD GALERIĄ I FILMEM Szczególnie negatywnie na temat Telewizji Polskiej wypowiadał się Jacek Karnowski, który wraz z Rafałem Trzaskowskim zaznaczał stanowczo, iż mowa nienawiści wypływająca z TVP nie była wymierzona jedynie w gdański samorząd. Dlatego też politycy chcieliby, aby kontrole po ich apelu zostały przeprowadzone na wielu płaszczyznach.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Iwona Pavlovic pokazała bardzo ODWAŻNE zdjęcia. Nikt jeszcze jej nie widział w TAKIM wydaniu!
  2. Agnieszka Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Fani boją się o jej życie!
  3. Jest trzeci kandydat do wyborów w Gdańsku. To wnuk legendy Solidarności
  4. Prawda o Stefanie W. Na wszystko miało wpływ jedno wydarzenie z przeszłości?
  5. Jest apel do Owsiaka. Niech Puszka Adamowicza będzie COROCZNĄ akcją WOŚP
Następny artykuł