duda
Fot. YouTube/Prezydent.pl
Mikołaj Pilecki - 22 Stycznia 2019

Duda chce by politycy byli wypraszani z TV. Poważny apel prezydenta

Prezydent RP zaapelował do dziennikarzy wszystkich mediów, by eliminowali z debaty publicznej niegodny jej język i gorszące zachowania. Andrzej Duda pragnie, by mowa nienawiści, o której tyle się ostatnio mówi, zniknęła z dyskursu w tym szczególnym dla Polski roku. Głowa państwa uważa, że polityków przekraczających pewne granice należy wypraszać ze studia.

Andrzej Duda w rozmowie z Wirtualną Polską przedstawił swoją propozycję rozwiązania problemu agresywnego i nienawistnego języka w ogólnopolskich mediach. Zdaniem głowy państwa polityków winnych używania nieodpowiedniego poziomu narracji należy usuwać ze studia i kontynuować dyskusję bez nich. Prezydent "wierzy w to, że w roku podwójnej kampanii wyborczej, brutalizacji języka politycznego, będziemy w stanie ucywilizować spór". Apel swój zwrócił zarówno do redaktorów, jak i przedstawicieli klasy politycznej przymykających oko na sytuacje, w których mowa nienawiści wylewa się medialnego przekazu. - Apeluję do wszystkich ludzi, a szczególnie tych polityków, których mógłbym nazwać politykami dobrej woli, aby czynili to na co dzień; Może trzeba zrobić tak, że jeżeli w studiu padają słowa, które nie powinny w nim paść w dyskusji między politykami, to może trzeba polityka po prostu wyprosić ze studia i powiedzieć: proszę pana, przepraszamy bardzo, ale przekroczył pan granicę debaty publicznej, w związku z czym dziękujemy panu bardzo, nie może pan dłużej brać udziału w naszym programie - powiedział Prezydent RP.

Mowa nienawiści martwi Andrzej Dudę

Od czasu morderstwa na Pawle Adamowiczu (13/14 stycznia) temat nienawistnego języka, który może prowadzić do tragedii, jest jednym z głównych zagadnień debaty publicznej. Wszystko dlatego, że podejrzewa się, iż duży wpływ na decyzję Stefana W. o zabiciu prezydenta Gdańska miały media, przedstawiające samorządowca w złym świetle. Zdaniem głowy państwa dziennikarze oraz politycy powinni zdobyć się na odwagę i raz na zawsze spróbować "ucywilizować" dyskusję, a także zaniechać szkodzących jej praktyk.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ- Może jakiś dziennikarz w końcu się na to odważy - w odpowiedzi na słowa polityków, ekspertów i celebrytów, które nie powinny paść. To jest ocena pewnej przyzwoitości. Apeluję o to do dziennikarzy i z drugiej strony do moich kolegów i koleżanek ze świata polityki, żeby dokonać pewnego rachunku sumienia - dodał Andrzej Duda.

Próba wtargnięcia do Pałacu Prezydenckiego

Dziś około godziny 14:00 młody mężczyzna próbował wjechać na dziedziniec Pałacu Prezydenckiego na ul. Krakowskie Przedmieście w Warszawie. 36-letni kierowca Volskwagena pokonał zapory przy jezdni i został zatrzymany dopiero przed samą bramą dziedzińca. Wcześniej na ulicy Focha, jadąc pod prąd, potrącił policjanta, chcącego zwrócić mu uwagę na fakt, że łamie przepisy (funkcjonariusz znajduje się w szpitalu, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo). W tamtym momencie rozpoczął się krótki pościg, który potoczył się ulicą Trębacką, dalej Krakowskim Przedmieściem i skończył się na terenie zamkniętym dla samochodów cywilnych. Andrzej Duda nie znajdował się w tym czasie w rezydencji, gdyż przebywa na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Prezydent RP powróci ze Szwajcarii 24 stycznia.ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Ile lat ma Jarosław Kaczyński? Wiek już wkrótce może zmusić go do odejścia z polityki
  2. Paweł Adamowicz był wyjątkowym prezydentem. Wzruszające zdjęcia pokazują, jak żył
  3. Puszka WOŚP Adamowicza pęka w szwach! Suma wystrzeliła mocno do góry
  4. Co łączy Małgorzatę Braunek i Korę? Ta informacja zmrozi wam krew w żyłach!
  5. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
Krystyna PawłowiczKrystyna Pawłowicz raczej nie martwi się o pieniądze. Imponujące zarobki politykówCzytaj dalej
źródło: DoRzeczy Online
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News