To w jaki sposób krzyżujesz ramiona, wiele mówi o twojej osobowości

To w jaki sposób krzyżujesz ramiona, wiele mówi o twojej osobowości Źródło: pexels.com/Dalesthetics

Mowa ciała bardzo wiele mówi o tym, jakimi ludźmi jesteśmy. Trudno w to uwierzyć, jednak sposób, w jaki sposób krzyżujemy ramiona, wiele mówi o naszej osobowości. Wielu z nas może sobie nawet z tego nie zdawać sprawy, ale każdy nasz gest mówi o tym jacy jesteśmy. Czy da się to w jakiś sposób kontrolować?

Mowa ciała od zawsze jest tematem na topie. Jest przedmiotem badań i obserwacji wielu naukowców. Nawet nie zdajemy sobie sprawy na co dzień, jak często dajemy jakieś znaki naszym ciałem. Stało się to szczególnie modne i użyteczne wśród wielkich mówców i motywatorów. Dzięki temu wiedzą jak zjednać sobie rzesze ludzi, a także przekazać tajniki swoim uczniom. Najczęściej wykonywanym gestem przez nas jest krzyżowanie ramion. Czy ma to coś wspólnego z naszą osobowością?

Mowa ciała 

W życiu codziennym nie zwracamy szczególnej uwagi na nasze gesty, mimikę, czy mowę ciała. W momentach większego stresu lub nietypowych sytuacji dopiero uświadamiamy sobie, że krzyżujemy ramiona, bawimy się włosami albo wykonujemy inne niestandardowe czynności. 

Mowa ciała - czy jest to wpisane w naszą osobowość? Istnieje wiele teorii na ten temat. Jedno jest pewne: dzięki temu można odczytać czyjś nastrój, zamiary lub to jak bardzo jest się zestresowanym. Zatem oceńmy, co sposób krzyżowania ramion mówi o nas samych.

To w jaki sposób krzyżujesz ramiona, wiele mówi o Twojej osobowości

Prawa dłoń na zewnątrz - jeżeli krzyżując ręce, prawa dłoń znajduje się na zewnątrz, może oznaczać, że jesteś niezwykle kreatywną i nieszablonową osobą. Nie istnieją dla ciebie żadne ograniczenia. Ponadto jesteś kreatywny, miły i ceniony przez swoje otoczenie.

Lewa dłoń na zewnątrz - urodzony z ciebie przywódca! Twoje cechy charakterystyczne to rozsądek i praktyczne myślenie. Wysoka inteligencja emocjonalna sprawia, że potrafisz sobie zjednać wielu ludzi.

Obie dłonie na zewnątrz - niezwykle pewna siebie osoba, ale nie oznacza to, że zadufana. Ludzie darzą cię zaufaniem i wiedzą, że mogą na tobie polegać. Przez swoją wysoką samoocenę stanowisz dobry przykład dla bliskich ci osób.

Obie dłonie schowane - jeśli właśnie tak robisz ze swoimi dłońmi, oznacza to, że masz skłonności introweryczne. Łatwo się zamykasz w sobie, a wszystko przez nadzwyczajną wrażliwość. Nie oznacza to jednak, że nie jesteś silną osobowością. Wręcz przeciwnie, jesteś osobą niezależną oraz powszechnie szanowaną.

Istnieje wiele teorii na ten temat. Mowa ciała to na pewno interesująca i warta zgłębiania kwestia dla każdego z nas. 

źródło: kobieta.onet.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News