W poniedziałek, 13 czerwca, moskiewska policja aresztowała dwóch działaczy LGBT. Do zdarzenia doszło pod ambasadą Stanów Zjednoczonych. Przy wejściu do budynku zgromadziła się grupa osób, która przyszła na miejsce chcąc uczcić pamięć zmarłych podczas ostatniej strzelaniny w klubie dla homoseksualistów w Orlando (red. stan Floryda, USA).

W pewnym momencie dwie osoby udały się pod wejście do placówki, aby położyć wśród zgromadzonych tam kwiatów plakat z napisem „Love Wins” (red. miłość zwycięża). Do akcji wkroczyła policja, która zakuła wspomniane osoby w kajdanki i odprowadziła do radiowozu.

Love wins” jest sloganem społeczności LGBT. Hasło zyskało sporą popularność po legalizacji małżeństw homoseksualnych na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Służba prasowa moskiewskiej policji nie chce udzielać komentarzy na temat obecnego miejsca pobytu aktywistów. Prawdopodobnie zostali oni zatrzymani pod zarzutem „propagowania nietradycyjnych relacji seksualnych wśród nieletnich”.

Wspomniana ustawa została przyjęta przez rosyjski parlament w czerwcu 2013 roku. Dekret zakazuje m.in. propagowania „równorzędności tradycyjnych i nietradycyjnych relacji seksualnych”. Prawo stanowi o tym, że propaganda ruchu LGBT jest „szkodząca zdrowiu dzieci”.

plakat

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

 Józef Gawron

...

Zobacz również