Wizy do USA
Screenshot z youtube.com/FoxBusiness
Mateusz Nieścierowicz - 22 Marca 2019

Mosbacher zapowiada zniesienie wiz. Padła data

Wizy do USA, które niedługo będą zniesione, to rzeczywistość, której od dawna z wytęsknieniem oczekują Polacy. Dotychczas wielu z nich, pomimo usilnych starań, nie mogło odwiedzić Stanów Zjednoczonych, bo nie otrzymało niezbędnej do tego celu wizy. Niedługo nie będzie im ona potrzebna.

Wizy do USA są niezbędne, aby móc wyjechać. To jednak w przyszłości ma się zmienić - co obiecała Polakom Georgette Mosbacher, czyli Ambasador USA w Polsce. Co najciekawsze - możemy jej w tym realnie pomóc!

Wizy do USA zniesione? Pojawiła się data

Polska ciągle należy do listy krajów, którego to obywatele muszą ubiegać się o wizy, aby móc odwiedzić Stany Zjednoczone. "To niesprawiedliwie" - gdzieniegdzie w Internecie buntują się Polacy. Ich złość powinna jednak zostać przekierowana na konkretne działanie. Jak się okazuje - mogą oni mieć wpływ na zniesienie wiz.

- Chciałabym prosić wszystkich Polaków, by skorzystali z szansy otrzymania wizy i odwiedzenia Stanów Zjednoczonych, żebyśmy mogli osiągnąć ruch bezwizowy, obniżając wskaźnik odmowy przyznania wiz do koniecznych trzech procent. Pomóżcie mi w tym! - apeluje do Polaków Georgette Mosbacher na antenie "Polsat News".

Jak się okazuje, dla ambasador zniesienie wiz jest sprawą bardzo ważną, którą ta zajmuje się od dawna i nie zamierza przestać czynić kroków w zrealizowaniu obietnicy, jaką dała Polakom już w 2018 roku.

- Zamierzam doprowadzić do wprowadzenia programu bezwizowego dla Polaków zanim opuszczę kraj. Mam nadzieję, że będzie to w tym roku. Jeśli nie w tym, to w 2020 - powiedziała w "Polsat News".

Na niektórych Polakach nie robi to jednak wrażenia.

- Będą wizy, jak nikt już nie chce jechać i pracować w USA. Taką samą kasę można zarobić obok - u Niemców - drwi sobie użytkownik jednego z portali mediów społecznościowych.

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News