Morze, niebezpieczne fale
youtube.com Kimberly Chase-Adler
Weronika Wasiak - 2 Maja 2020

Widzisz podobne fale? Zachowaj wyjątkową ostrożność, może ci grozić duże niebezpieczeństwo

Morze, na którym powstają podobne fale, nie jest bezpiecznym miejscem. Widząc je, powinieneś jak najszybciej się oddalić, a także poinformować o możliwym zagrożeniu inne osoby, znajdujące się wokół. Koniecznie przeczytaj i dowiedz się, do czego może doprowadzić to tylko z pozoru niegroźne zjawisko.

Morze i plaża to jedno z lepszych miejsc na spędzenie wakacji. Beztroskie wylegiwanie się w słońcu, czy pływanie łodzią po wodzie są zdecydowanie najlepszymi formami relaksu i doskonałą ucieczką od zmartwień dnia codziennego. Należy jednak pamiętać, że woda może mieć wiele oblicz, dlatego warto dokładnie ją obserwować, by wiedzieć, kiedy zacznie grozić nam niebezpieczeństwo.

Zagadka z wilkiemCzy potrafisz wypatrzeć skrytego w lesie wilka? 95% osób od razu się poddajeCzytaj dalej

Obserwując morze zauważyłeś podobne fale? Zachowaj wyjątkową ostrożność

Zdarzyło wam się kiedyś zaobserwować na wodzie tzw. kwadratowe fale? Jeżeli nie, wyżej możecie zobaczyć, jak dokładnie one wyglądają. Fala kierująca się w stronę lądu zostaje przecięta przez falę płynącą wzdłuż brzegu, na skutek czego, patrząc na taflę wody z odpowiedniej wysokości, możemy zauważyć szachownicę. Kwadraty na morzu niewątpliwie robią ogromne wrażenie, co jednak nie oznacza, że jest to obrazek zupełnie nieszkodliwy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oliwia BieniukOliwia Bieniuk błaga o pomoc. Chodzi o zdrowie i życieCzytaj dalej

Krzyżujące się fale powstają, gdy niezależne od siebie wiatry powodują fale, przecinające się pod kątem 90 stopni. Wówczas powstaje zjawisko na pierwszy rzut oka niemożliwe do wytłumaczenia. Dlaczego wodna szachownica jest niebezpieczna? Jak wyjaśnia portal Newsner, przede wszystkim niewielkie łodzie o wiele lepiej radzą sobie na wodzie, płynąc z dużymi falami, gdy są od nich ustawione prostopadle. Niezależnie, czy płynąc od lądu czy w stronę lądu - kapitan zyskuje wówczas najłatwiejszą sterowność.

Dzisiaj grzeje:

1. Trzecia taka śmierć w Polsce. Prezydent przekazał tragiczne wiadomości

2. Policja przekazała dramatyczną wiadomość na temat Kacperka. Wiadomo, co mogło się stać

Zupełnie inaczej sprawa przedstawia się, gdy fale zaczynają uderzać w bok łódki. Jeśli jednak fale nadchodzą z dwóch różnych kierunków, znacząco wzrasta ryzyko wywrócenia się łodzi. Jeżeli zatem zaobserwujecie podobne zjawisko, a akurat chcieliście wybrać się łódką w morze, lepiej się wstrzymajcie i na brzegu zaczekajcie, aż sytuacja się unormuje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Madonna zarażona koronawirusem? Legendarna piosenkarka wywołała burzę swoim wpisem
  2. Media zajrzały do portfela Roberta Lewandowskiego. Znalazły tam prawdziwą fortunę. Niebotyczny majątek
  3. Brał udział w poszukiwaniach Kacperka. Zdradził całą prawdę, trudno powstrzymać łzy
  4. Termin minął dzisiaj o 12:00. Miliony Polaków od poniedziałku odczują potężną zmianę
  5. Niebywale smutna wiadomość, śmierć przyszła niespodziewanie. Nie żyje Julia Romelczyk
  6. Wlał mleko do Coca-Coli. Po 6 godzinach przecierał oczy ze zdumienia

Domowe triki nie raz okazywały się niezwykle przydatneWłożyła ryż między ręczniki i poszła spać. Zobaczyła efekt i już wiedziała, że zawsze będzie tak robićCzytaj dalej

Źródło: newsner

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News