Lawina w okolicy Morskiego Oka. Ratownicy TOPR polecieli na miejsce

Lawina w okolicy Morskiego Oka. Ratownicy TOPR polecieli na miejsce Źródło: PxHere

Morskie Oko to miejsce szczególnie uwielbiane przez polskich turystów. Jest to jednak bardzo niebezpieczna lokalizacja. Często dochodzi tam do akcji ratunkowych, w których bierze udział TOPR. Tym razem interwencja pogotowia również była niezbędna.

Morskie Oko jest jedną z ładniejszych części Tatr. Jego piękno doceniają szczególnie turyści, którzy chętnie fotografują znaną całemu światu lokalizację.

Ukształtowanie geologiczne, a także warunki pogodowe Tatr sprzyjają niestety bardzo niebezpiecznym sytuacjom, które mają miejsce w wyniku lawin. Te często pojawiają się w okolicy Morskiego Oka.

O ostatnim lawinowym zagrożeniu poinformował TOPR na swojej oficjalnej stronie na Facebooku. Umieszczenie posta spowodowane było sytuacją, o której ratowników powiadomił anonimowy mężczyzna. Okazało się, że był on świadkiem ogromnej lawiny, która runęła wprost na ziemię.

Morskie Oko: W Tatrach zeszła lawina

W tej sytuacji ratownicy postanowili natychmiast udać się na miejsce. Z helikoptera dokładnie obserwowali zbocze góry, aby upewnić się, że nikt nie został przysypany przez śnieg. Na szczęście nikt nie potrzebował ich pomocy - najprawdopodobniej tego dnia turyści nie znajdowali się w okolicy.

TOPR postanowił jednak ostrzec o niebezpieczeństwie innych.

 - Dzisiaj przywitał nas w Tatrach piękny, słoneczny poranek. Prosimy jednak pamiętać, że jest to pierwszy słoneczny dzień po gorszej pogodzie (opad śniegu silny wiatr), a takie dni z punktu widzenia zagrożenia lawinowego są szczególnie niebezpieczne. Dodatkowo bardzo wysoka temperatura również negatywnie wpływa na sytuację lawinową. Obowiązuje 2 stopień zagrożenia. Wszystkich wybierających się dzisiaj na Tatrzańskie szlaki prosimy o rozsądny wybór tras i branie pod uwagę, że na wszystkich stromych stokach musimy się spodziewać możliwości wyzwolenia lawiny - czytamy informację.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska aktorka zginęła tragicznie razem z mężem. Mogła zrobić międzynarodową karierę
  2. Dramatyczne wyznanie Anny Muchy! Aktorka z córką spędziła 4 godziny na komisariacie!
  3. Dominika odpala petardę w kierunku Wiśniewskiego. Jest silniejsza niż Żyła

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł