Konie nad Morskim Okiem będą jeździć do upadłego! Powód jest dobijający

Konie nad Morskim Okiem będą jeździć do upadłego! Powód jest dobijający Źródło: Pxfuel

Morskie Oko ponownie przyciągnęło uwagę mieszkańców całej Polski. Jak się bowiem okazało, władze Tatrzańskiego Parku Narodowego podjęły zadziwiającą decyzje w kwestii przewozu turystów powozami konnymi. Zwierzęta będą musiały pracować jeszcze dłużej niż do tej pory.

Morskie Oko nieodłącznie kojarzy się z krytykowanymi przez wiele środowisk powozami konnymi, które mają transportować turystów po szlaku. Obrońcy praw zwierząt od lat apelują, aby zakończyć cierpienie wykorzystywanych przy tym koni i całkowicie zrezygnować z tego rodzaju wątpliwej "rozrywki". Na razie ich prośby pozostają jednak niewysłuchane.

Morskie Oko: konie będą kursowały jeszcze dłużej

Co zadziwiające, władze Tatrzańskiego Parku Narodowego podejmują pogarszające sytuację decyzje. PAP przekazała, że czas pracy koni nad Morskim Okiem zostanie w najbliższym czasie wydłużony. Powodem wprowadzenia tego rozwiązania jest nieodpowiedzialne zachowanie turystów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dotąd powozy konne kursowały do godziny 16:00. Od 26 grudnia turyści będą mogli korzystać z bryczek nawet do 19:00. Konie zostaną więc zmuszone do jeszcze cięższej pracy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda świata muzyki. Każdy zna jej piosenki, zmarła nagle
2. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala

Załamujący powód

Po 15:00 w Tatrach robi się już ciemno. Turyści i tak wyruszają jednak na szlak, nie zważając na ostrzeżenia. Gdy zapada zmrok, nie wiedzą, jak wrócić w bezpieczne miejsce lub po prostu się gubią. Jak twierdzą władze Tatrzańskiego Parku Narodowego, właśnie ze względu na nieodpowiedzialnych turystów konie będą musiały kursować aż o 3 godziny dłużej, aby zagubieni mogli bryczkami przebyć drogę powrotną.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nikt nie zwrócił na to uwagi. Przyjaciółka Marty Kaczyńskiej zamieszana w największa aferę tego roku
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Świąteczne wiadomości o Marcie Kaczyńskiej podburzyły wielu Polaków. Zwrócili uwagę na jeden, bardzo ważny szczegół
  4. Najsmutniejsze święta w rodzinie Królikowskich. Żona aktora nie przestaje walczyć, ostatnie pół roku było dla niej koszmarem
  5. Świąteczna tragedia. Mama patrzyła, jak umierają jej małe dzieci i mąż

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News