Morderczy proceder koncernów farmaceutycznych ujawniony. Lepiej usiądźcie!

Morderczy proceder koncernów farmaceutycznych ujawniony. Lepiej usiądźcie! Źródło: fot. pexels.com

Wśród różnych absurdów serwowanych nam przez reklamy środków paramedycznych i suplementów diety ten jest bodaj najbardziej niebezpieczny. Lekarz ujawnia morderczy proceder koncernów farmaceutycznych. Jego informacje naprawdę powalają na kolana.

Suplementy diety reklamowane są w mediach przez aktorów w białych kitlach. To ma nas przekonać, że "leki" zachwalane są przez prawdziwych lekarzy. Ostatnio wielkim hitem są substancje paramedyczne, mające zwalczać "kaszel palacza". Czy reklamy nas okłamują, a substancje są nieskuteczne? Nie do końca tak jest. Suplementy diety są skuteczne, ale na tym przede wszystkim polega ich szkodliwość.

"Uwolnij się od kaszlu palacza"

Takim hasłem przekonuje nas aktor w stroju lekarza do zażywania parafarmaceutyku. Lek ma działać skutecznie nie tylko u palaczy, ale także u osób, które rzuciły palenie. W jego składzie znajdziemy wyciąg z porostu islandzkiego, ekstrakt z korzenia prawoślazu czy mentol. Prócz tego są tam także olejki eukaliptusowe, olejki mięty pieprzowej oraz wyciąg z kwiatów dziewanny. Substancje te faktycznie zwalczają kaszel, nawilżając śluzówki (porost islandzki, prawoślaz), a także rozpuszczając wydzielinę (dziewanna). Nie należy się jednak z tego cieszyć. Jak wyjaśnia lekarz - kaszel jest dobrym i naturalnym odruchem organizmu. Służy bowiem do oczyszczania dróg oddechowych. Organizm w ten sposób pozbywa się zanieczyszczeń, patogenów i niepożądanych cząstek, które z dużą siłą wyrzucane są z organizmu.

Naturalne ostrzeżenie przed rakiem

Kaszel jest też naturalnym ostrzeżeniem przed wieloma chorobami. Na przykład najczęściej jest pierwszym objawem raka płuc. Osoby regularnie stosujące suplementy diety służące do zwalczania kaszlu mogą pozbawić się "sygnału alarmowego". Koncerny farmaceutyczne nie przejmują się jednak zdrowiem człowieka. Zależy im tylko na maksymalizacji zysków. Klient oszukany reklamą będzie kupował ich produkty. Później, kiedy ciężko zachoruje, wyda cały majątek na leki. A na tym koncerny farmaceutyczne zarobią jeszcze więcej. Źródło: wrealu24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News