Cała opozycja jest w ciężkim szoku. Jerzy Urban jest znany z kontrowersyjnych wypowiedzi i tego co publikuje jego tygodnik. Tym filmem wymierzył potężny cios w środowiska opozycyjne. 

Wszyscy, którzy chociaż trochę interesują się polityką, bardzo dobrze znają Jerzego Urbana. Były rzecznik rządu PRL w stanie wojennym, w swoich filmach i wpisach, a także poprzez „Tygodnik NIE” wyraża opinie albo raczej uprawia satyrę, gdzie dostaje się i stronie rządzącej jak również i opozycji.

Gazeta Urbana opublikowała na jednym z portali społecznościowych fragment filmu, który nagrał Jacek Kurski i Piotr Semka w 10 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Tym filmem Urban wbija nóż w plecy nie tylko Michnikowi i Olejnik, którzy są silnie kojarzeni z nieprzychylnością w stosunku do PiS, ale także i opozycji.

Na nagraniu widać jak Urban rozmawia z Michnikiem w radiowej Trójce o wprowadzeniu stanu wojennego. Można się domyślić, że naczelny „NIE” był za, a szef „Gazety Wyborczej” przeciw. Gwiazda opozycji nie chciała się po tym wypowiadać dla programu Kurskiego i Semki, czuł się skompromitowany.

Dalej widzimy, jak Urban dumnie prezentuje się przed kamerą i kpi ze wszystkiego. Widać, że zabawił się kosztem Michnika i Olejnik. Kulminacyjnym momentem nagrania jest to jak oboje wsiadają do jego samochodu, tak jakby byli bardzo dobrymi znajomymi lub współpracownikami.

Udostępniając ten filmik Urban wbija ogromny nóż w plecy opozycji podważając autorytet tak ważnych dla nich postaci jak Michnik czy Olejnik i niejako potwierdzając oskarżenia obozu władzy jakoby środowiska opozycyjne były silnie powiązane z byłymi służbami i władzami komunistycznymi. Poniżej prezentujemy ten materiał.


Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków


Podarte spodnie Prokopa, buty Ziemca i u*** stół Durczoka - największe wpadki w polskiej telewizji [ZOBACZ!]

...

Zobacz również