Michael Adebolajo, islamski terrorysta, który w 2013 roku z pobudek religijnych zamordował brytyjskiego żołnierza chce teraz odszkodowania od państwa. Żąda pieniędzy za zęby, które wybito mu w drodze do celi.

Terrorysta żąda zadośćuczynienia, mimo iż po uderzeniu się zębami w okno, według strażników, miał dobrowolnie odmówić udzielenia mu pomocy medycznej. Policja przeprowadziła śledztwo w tej sprawie, aczkolwiek strażnicy zostali oczyszczeni z zarzutów. Michael nadal pragnie jednak odszkodowania za wybite zęby i składa w tej sprawie wnioski.

Społeczeństwo Wielkiej Brytanii jest oburzone żądaniami terrorysty, który dopuścił się krwawej zbrodni, kiedy to brutalnie zamordował na ulicy żołnierza. Muzułmanin kierował się wówczas pobudkami religijnymi. Za przestępstwo został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności. Jego przypadek rozpalił gorącą dyskusję na temat terroryzmu i zagrożenia ze strony radykalnego islamu.

Społeczeństwo słusznie sprzeciwia się roszczeniom tego człowieka. Uderzają one przecież przede wszystkim w podatników. Będziemy bronić służby więziennej przed takimi oskarżeniami – mówi rzecznik brytyjskiego ministerstwa sprawiedliwości.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: polishexpress.co.uk

...

Zobacz również