Niedawno przyspieszyły prace Prokuratury ws. prywatyzacji spółki Ciech. W sprzedaż firmy zaangażowany był Mateusz Morawiecki, który w tamtym czasie kierował jeszcze bankiem BZ WBK. Pojawiły się już głosy, że Ziobro postawi go przed prokuratorem w ramach zemsty.

Morawiecki jeszcze jako szef BZ WBK zachęcał do sfinalizowania transakcji Ciechu. Sprawę przypomnieli politycy opozycji, a Zbigniew Ziobro nie może tak jej pozostawić. Czy premier zostanie przesłuchany?

W sprawie kluczowe jest napięcie między Mateuszem Morawieckim a Zbigniewem Ziobro, którzy walczą o uzyskanie kontroli nad PZU. Pod koniec miesiąca, 27 lutego, zbierze się walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki, którym przewodzi Prezes Rady Ministrów.

ZOBACZ TAKŻE: Opozycja świętuje, Ziobro nie wierzy. Minister właśnie został…

Zgromadzenie dokona zmian w radzie nadzorczej, czyli może całkowicie ją wymienić. Stanowi to problem dla ministra sprawiedliwości, którego człowiek, Paweł Surówka jest obecnie prezesem. Dla Morawickiego jest to natomiast szansa na wyrwanie dla siebie całego PZU, wchodząc w jeszcze głębszy konflikt z ministrem.

Dwa miesiące temu podczas expose Morawieckiego jeden z posłów opozycji zapytał nowego szefa rządu o rolę, jaką odegrał w prywatyzacji Ciechu. Osobą tą był Sławomir Neuman, przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Dyrektorką PZU została… administratorka strony internetowej parafii

Zachęcał pan do sprzedaży, a kierowany przez pana bank sfinansował tę transakcję – powiedział m.in. Neumann.

Morawiecki stanie przed prokuratorem?

Na pytanie, czy wymiar sprawiedliwości przesłucha Morawieckiego w charakterze świadka, odpowiedzieć może tylko kierujący nim Zbigniew Ziobro. Według polityków opozycji jest to as, który ministerstwo sprawiedliwości wyciągnie w najodpowiedniejszym momencie.

ZOBACZ TAKŻE: Jakiemu puściły nerwy. Wyrzucił prawników z posiedzenia komisji

Nie wiadomo też, czy premier otrzymał jakiekolwiek korzyści w związku z prywatyzacją Ciechu, którą śledczy badają od trzech lat. Jeśli tak może mieć poważne obawy w związku z możliwą decyzją Ziobry o wezwaniu go do Prokuratury.

ZOBACZ TAKŻE: CO TU SIĘ DZIEJE?! Służby w mieszkaniu SZEFA Platformy, to jego koniec

Jeśli więc nowy zarząd PZU nie spodoba się ministrowi sprawiedliwości, może on zwrócić się przeciwko Morawieckiemu, który tak samo, jak on chce mieć kontrolę nad państwową ubezpieczalnią. To będzie swoistego rodzaju zemsta szefa resortu sprawiedliwości.

Niewątpliwie istnieje prawdopodobieństwo, że jest to próba takiego szczypnięcia pana premiera – uważaj, co robisz z tymi zmianami w PZU, bo to się różnie może skończyć – skomentował dla Onetu sprawę Krzysztof Brejza z PO.

źródło: onet.pl

Czy popierasz politykę zagraniczną PiS?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat

Najbardziej elitarne jednostki specjalne świata [ZOBACZ!]