Aż trudno uwierzyć w jego słowa. Morawiecki mocno odleciał

Aż trudno uwierzyć w jego słowa. Morawiecki mocno odleciał Źródło: Fot. Wikipedia

Morawiecki bez dwóch zdań  jest osobą wywołującą kontrowersje. Jego wypowiedzi bardzo często spotykają się ze sprzeciwem, a jeszcze częściej z niezrozumieniem. Polityk postanowił zabrać teraz głos w sprawie wojsk Stanów Zjednoczonych w Polsce. Wśród Polaków po raz kolejny zapanowała konsternacja.

Morawiecki, ze względu na pełnioną przez siebie funkcję, nie stroni od wywiadów i komentarzy dla prasy czy też telewizji. Podczas jednej z takich rozmów polityk powiedział coś, co wywołało nie lada kontrowersję. Mężczyzna oznajmił, że nie jest przekonany co do stacjonowania wojsk USA w Polsce.

Obecność wojsk USA nic nam nie daje

Ojciec naszego premiera, Kornel Morawiecki, był ostatnio gościem programu Polsat News. W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim stwierdził, że nie jest do końca przekonany, czy dobrym pomysłem jest stacjonowanie wojsk USA w naszym kraju. - Ja, moje środowisko, protestowaliśmy 30 lat temu, żeby w Polsce nie było wojsk sowieckich, które nas miały bronić przed Amerykanami. Nie wiem, czy teraz jest dobrze, że są u nas wojska amerykańskie, którzy mają teraz bronić przed Rosjanami. To jest rzecz do rozważenia. Najlepiej jakby nie było tutaj sporu między nami a Rosjanami – powiedział mężczyzna. Na sam koniec rozmowy Kornel Morawiecki bardzo mocno zaznaczył również swoje zdanie na temat stacjonowania wojsk USA w Polsce. Okazuje się, że poseł nie chce żadnych innych niż Polskie. - Na razie obecność jest niepełna, jest symboliczna. Myślę, że ta obecność nam nic poważnie nie daje. Ja bym chciał, żeby tutaj nie było żadnych wojsk, poza Wojskiem Polskim - zaskakująco oświadczył.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Morawiecki: Jesteśmy w sferze wpływu Niemiec

Poseł w rozmowie z dziennikarzem wyjawił również, że chce, aby Polska była jak najbardziej niezależna. Jego zdaniem powinniśmy skupić się na dobrych stosunkach z Rosją i z Rosjanami - szczególną uwagę powinniśmy skupić na kwestiach dyplomatycznych, gospodarczych oraz kulturalnych. Zdaniem ojca Mateusza Morawieckiego to jedyna szansa na to, aby nasza przyszłość była spokojna. - Na razie jesteśmy bardziej w sferze wpływu niemieckiej, amerykańskiej niż rosyjskiej. Chcę naszej niezależności. Walczyliśmy o niepodległość, o Rzeczpospolitą solidarną i takiej Polski chcemy. Z Rosjanami powinniśmy mieć dobre stosunki dyplomatyczne, gospodarcze, kulturalne. To jest bliski nam naród. Od tego zależy nasz polski los, los Europy - oznajmił.ZOBACZ TAKŻE:
  1. PiS wykorzystuje śmierć nastolatek z Koszalina? Internauci są na nich wściekli
  2. Tych kulis śmierci Mackiewicza Polacy nie powinni znać. Konsekwencje będą straszne
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Beata Kozidrak znów jest zakochana?! Kim jest tajemnicza, nowa miłość gwiazdy?
  5. Ile waży Barbara Kurdej-Szatan? Waga gwiazdy sprawi, że opadły nam szczęki
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News