Obecny Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki wstąpił na zajmowane stanowisko pod koniec zeszłego roku. Od tego momentu zainteresowanie dotychczasowym ministrem finansów znacznie wzrosło. Jakie tajemnice kryje przed nami szef rządu?

Syn legendarnego działacza antykomunistycznego i założyciela Solidarności Walczącej, który w młodości sam doświadczał represji ze strony bandyckiej tajnej policji politycznej. Do tego doskonały uczeń i prezes banku, taki obraz Mateusza Morawieckiego przekazywany jest nam przez media, głównie państwowe.

Nie ma wątpliwości, że przytoczone fakty są prawdziwe. Co innego jednak ciekawi dziennikarzy i opinię publiczną, a mianowicie majątek zebrany przez premiera i cel, na jaki go przeznacza. Głośno było już o sprawie przepisywania majątku na żonę, tak by bardziej pasować do profilu partii.

Teraz rozgłos zyskała sprawa obietnicy, którą Mateusz Morawiecki złożył, a której jak na razie nie dopełnił. Co premier ukrywa przed nami?

Morawiecki ukrywa, na co przeznaczył nagrody i dywidendy

O przekazaniu swojej nagrody od Beaty Szydło na cele charytatywne, premier poinformował jeszcze zanim na dobre rozkręciła się afera związana z rozdawnictwem lat 2015-2017 i zanim Jarosław Kaczyński wymusił podobne zachowanie na reszcie polityków obozu władzy Jest to narracja, którą przyjął już na początku rządów Zjednoczonej Prawicy.

To samo dotyczy akcji giełdowych i dywidend, z tytułu których zarabiał do 144 tys. złotych rocznie. Premier musiał zrezygnować znich z racji konfliktu interesów, który powstał po tym, jak przejął kontrolę nad bankami, zostając premierem. Pieniądze ze sprzedaży akcji również obiecał przekazać na cele charytatywne. Czy to zrobił, nie wiadomo.

Wedle danych zebranych przez „Rzeczpospolitą”, nigdzie nie ma dowodów na donacje, których miałby dokonać szef rządu. Na pytanie składane w tej sprawie, Marek Suski szef gabinetu politycznego premiera RP, odpowiadał, iż jest to prywatna sprawa pana Morawieckiego.

Wszystko wyjaśni się jednak już na koniec tego miesiąca, gdyż do wtedy premier musi złożyć oświadczenie majątkowe. Wtedy dowiemy się, co ukrywa Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będzie NOWY minister w rządzie PiS! To polityk spoza partii Kaczyńskiego
  2. To ostatnia modlitwa Jana Pawła II przed śmiercią. Podyktował mu ją ojciec
  3. Nie żyje aktorka Elżbieta Słoboda

Czy nagrody przyznane ministrom przez Beatę Szydło były dobrym pomysłem?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Zakład, że nie poznajesz chłopca na zdjęciu? Polscy politycy w dzieciństwie [ZOBACZ!]

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat

źródło: rp.pl

Zobacz również