Morawiecki szykuje bombę na poniedziałek. To wstrząśnie całą Europą

Morawiecki szykuje bombę na poniedziałek. To wstrząśnie całą Europą Źródło: fot. flickr.com

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział na ten poniedziałek bardzo ważny ruch, który wstrząśnie całą Europą. Prezes Rady Ministrów nie chciał jednak wyjawić, co dokładnie planuje. Wiadomo jedynie, że będzie to "gest solidarności".

Szef Polskiego rządu przebywał ostatnio w Brukseli, w której rozprawiał o przyszłości Polski i Europy z liderami innych państw UE. Z tego, co przekazano mediom, wyniki spotkań okazały się bardzo pozytywne. Morawiecki rozmawiał z kanclerz RFN, Angelą Merkel i przewodniczącym Komisji Europejskiej, Jeanem-Claudem Junckerem. Tematami ich rozmów były m.in. amerykańskie cła na import metali, system elektroenergetyczny oraz sprawy klimatyczne. - Jesteśmy po niezwykle udanym szczycie. Wszystkie dyskusje przebiegły po myśli Polski. Interesy Polski zostały zabezpieczone - powiedział premier. Podjęto także rozmowy odnośnie do podejrzeń o łamanie praworządności w naszym kraju. Zdaniem szefa rządu wiele krajów zrozumiało, na czym ma ona polegać, co przyczyniło się do zmiany ich zdania na jej temat. - Nasze działania przyniosły pozytywny skutek. Przygotowaliśmy białą księgę, która spotkała się z bardzo dobrym zrozumieniem przez wiele państw członkowskich. Osobiście prezentowałem główne założenia białej księgi bardzo wielu naszym partnerom, również pani kanclerz Merkel - stwierdził.

Morawiecki szykuje prawdziwą bombę

Rozmowy przeniosły się również na temat sprawy otrucia rosyjskiego dysydenta Siergieja Skripala i jego córki na terenie Wielkiej Brytanii. Państwa Europejskiej nie mają już wątpliwości, kto jest odpowiedzialny za zamach. Odpowiedź Wspólnoty była przedyskutowywana przez 6 godzin. Wyniku rozmów nie ujawniono, Mateusz Morawiecki wyznał jedynie, że w poniedziałek nastąpi gest solidarności z Wielką Brytanią, którego kształt także jest nieznany. Media spekulują, że Polska albo wydali rosyjskich dyplomatów, albo wezwie na dywanik rosyjskiego ambasadora. - To bezprecedensowy atak bronią chemiczną na terytorium UE i NATO. Przez 6 godzin dyskusji optowaliśmy za solidarną, spójną odpowiedzią europejską w tej sprawie. Jesteśmy w kontakcie z kilkunastoma stolicami europejskimi - wyjawił premier. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zamach na supermarket! Strzelają jak opętani, policja bezradna
  2. Polska pierwsza w rankingu. Są powody do radości? Sami oceńcie
  3. Dramatyczne wyznanie Kingi Rusin. „Chciałam popełnić samobójstwo”
źródło: wp.pl Następny artykuł