Opozycją wręcz nie może w to uwierzyć. Jej zdaniem, Mateusz Morawiecki postąpił paskudnie, używając holocaustu do poparcia swojego programu cierpieniami ofiar holocaustu. Prawica jest natomiast zachwycona tym, że premier zaznacza rolę, jaką Polska odegrała w pomocy Żydom podczas II wojny światowej. Innymi słowy – wypowiedź premiera spowodowała prawdziwą aferę

Morawiecki postanowił bowiem rozpocząć swoje expose od nawiązań do… holocaustu. Jego zdanie, Polska jest wyjątkowym krajem, w którym nigdy nie dochodziło do wojen religijnych. Dodał także, jak ogromną wartość posiadała działalność Rady Pomocy Żydom, która wspomagała „naszych żydowskich współbraci”.

ZOBACZ TAKŻE: Przyjaciółka ZDRADZA czemu Kaczyński nie został premierem. To zszokuje pół kraju

To expose przejdzie do historii

Oprócz tego Morawiecki podkreślił wagę polskich działań przeciw Holocaustowi. Zdania, które wypowiedział, przemówiły do bardzo licznych obywateli, którzy nie spodziewali się tak wielu odniesień w expose do tej części krajowej historii.

Szokujące słowa

Zdaniem opozycji słowa Morawieckiego są skandaliczne. Przekonują, że premier nie powinien mieszać holocaustu do polityki Prawa i Sprawiedliwości. Przeciwnicy rządu uważają za szokujące, że Morawiecki postanowił użyć cierpień Żydów do wsparcia swojego programu.

ZOBACZ TAKŻE: Morawiecki nie wybaczy tego Dudzie! Nie upilnował swojego współpracownika

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat


Internauci komentują zmianę premiera. Jest ostro! [MEMY]

...

Zobacz również