Premier Mateusz Morawiecki i kierowana przez niego Rada Ministrów pod koniec zeszłego roku złożyła oświadczenia majątkowe. Dokumenty zawierające informacje o stanie posiadania najważniejszych polityków w państwie pojawiły się dziś na stronie internetowej KPRM. Okazuje się, że szef rządu przez rok stracił aż milion złotych.

Prezes Rady Ministrów jest z pewnością jednym z bardziej przedsiębiorczych przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy. Piastujący urząd od 11 grudnia Morawiecki ma czym się pochwalić, jeśli chodzi o majątek i włości.

Majątki polityków to ostatnimi czasy sprawa bardzo delikatna dla Prawa i Sprawiedliwości i jego prezesa, Jarosława Kaczyńskiego. Były premier, a obecnie formalnie poseł, lecz przewodniczący Zjednoczonej Prawicy, nie tak dawno temu nakazał cofnięcie nagród nadanych ministrom przez Beatę Szydło. Zapowiedział też cięcia w poselskich i senatorskich pensjach.

Z racji tych wydarzeń rządzący starają się obecnie publikować jak najobszerniejsze zeznania majątkowe, dając obywatelom poczucie transparentności aparatu państwowego. Jak wynika z zeznania Mateusza Morawieckiego, szef rządu stracił sporą część oszczędności.

Mateusz Morawiecki biedniejszy o cały milion!

Prezes Rady Ministrów wedle opublikowanego dziś zeznania posiada 6 534 400 złotych oszczędności. Ponadto do jego majątku wliczają się liczne działki i nieruchomości. Składają się na nie dom o powierzchni 150 metrów kwadratowych zlokalizowany na działce o powierzchni 0,46 hektara i nieokreślonej przez premiera wartości, działka rolna o powierzchni 2 hektarów, zbudowany na działce o powierzchni 400 metrów kwadratowych segment o powierzchni 180 metrów kwadratowych oraz mieszkanie o wartości 546,1 tys. złotych mające powierzchnie 72,4 metrów kwadratowych.

Premier posiada także sporo akcji banku BZ WBK oraz uprawnienia do akcji o wartości 350 tys. złotych. Do tego dochodzi zabudowa kuchni, której wartość się 60 tys. złotych oraz warte 101 tys. złotych umeblowanie.

Jeśli zaistnieje niezależna ode mnie decyzja co do materializacji uprawnień do akcji, to w czasie pełnienia funkcji rządowych i ministerialnych powstrzymam się z realizacją tych uprawnień. W czasie pełnienia przeze mnie funkcji rządowych i ministerialnych powstrzymam się z realizacją praw do odroczonych w czasie premii, które zostały ujęte w raportach rocznych Banku WBK, należnych mi na podstawie stosunku pracy zakończonego z dniem 16 listopada 2015 r. – podał Mateusz Morawiecki.

Co ciekawe oświadczenie majątkowe premiera, jest szczuplejsze od zeszłorocznego o ponad milion złotych. Wówczas premier przyznał się do 7,5 miliona złotych oszczędności i akcji, z których jedynie 2,5 miliona było zmaterializowanych, a reszta (4,95 miliona) znajdowała się w formie akcji.

Premier obejmując urząd szefa rządu, obiecał sprzedać warte niemal 5 milionów akcje, by uniknąć oskarżeń o konflikt interesów, jako osoba kierująca jednocześnie systemem bankowym. Wychodzi na to, że premier w całym swoim zmyśle do zarabiania, otrzymał od kupujących o milion złotych mniej, niż powinien.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sejm dzieci i młodzieży ODWOŁANY! Zaskakujący powód
  2. Andrzej Duda PONIŻONY w USA. „Facet w adidasach jak na działkę”
  3. Słynny sklep znika z Polski! Zostało mało czasu

Kto lepiej sprawował obowiązki premiera?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Czym zajmuje się córka Macierewicza? Zaskakujące! 10 największych sekretów polityka

Tak żyją polskie księżniczki i książęta [ZDJĘCIA]

źródło: wp.pl