morawiecki
fot. youtube.com/Independent Video Press 1
Mikołaj Pilecki - 17 Maja 2018

Morawiecki stracił MILION złotych! Premier tłumaczy się z majątku

Premier Mateusz Morawiecki i kierowana przez niego Rada Ministrów pod koniec zeszłego roku złożyła oświadczenia majątkowe. Dokumenty zawierające informacje o stanie posiadania najważniejszych polityków w państwie pojawiły się dziś na stronie internetowej KPRM. Okazuje się, że szef rządu przez rok stracił aż milion złotych.

Prezes Rady Ministrów jest z pewnością jednym z bardziej przedsiębiorczych przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy. Piastujący urząd od 11 grudnia Morawiecki ma czym się pochwalić, jeśli chodzi o majątek i włości. Majątki polityków to ostatnimi czasy sprawa bardzo delikatna dla Prawa i Sprawiedliwości i jego prezesa, Jarosława Kaczyńskiego. Były premier, a obecnie formalnie poseł, lecz przewodniczący Zjednoczonej Prawicy, nie tak dawno temu nakazał cofnięcie nagród nadanych ministrom przez Beatę Szydło. Zapowiedział też cięcia w poselskich i senatorskich pensjach. Z racji tych wydarzeń rządzący starają się obecnie publikować jak najobszerniejsze zeznania majątkowe, dając obywatelom poczucie transparentności aparatu państwowego. Jak wynika z zeznania Mateusza Morawieckiego, szef rządu stracił sporą część oszczędności.

Mateusz Morawiecki biedniejszy o cały milion!

Prezes Rady Ministrów wedle opublikowanego dziś zeznania posiada 6 534 400 złotych oszczędności. Ponadto do jego majątku wliczają się liczne działki i nieruchomości. Składają się na nie dom o powierzchni 150 metrów kwadratowych zlokalizowany na działce o powierzchni 0,46 hektara i nieokreślonej przez premiera wartości, działka rolna o powierzchni 2 hektarów, zbudowany na działce o powierzchni 400 metrów kwadratowych segment o powierzchni 180 metrów kwadratowych oraz mieszkanie o wartości 546,1 tys. złotych mające powierzchnie 72,4 metrów kwadratowych. Premier posiada także sporo akcji banku BZ WBK oraz uprawnienia do akcji o wartości 350 tys. złotych. Do tego dochodzi zabudowa kuchni, której wartość się 60 tys. złotych oraz warte 101 tys. złotych umeblowanie. - Jeśli zaistnieje niezależna ode mnie decyzja co do materializacji uprawnień do akcji, to w czasie pełnienia funkcji rządowych i ministerialnych powstrzymam się z realizacją tych uprawnień. W czasie pełnienia przeze mnie funkcji rządowych i ministerialnych powstrzymam się z realizacją praw do odroczonych w czasie premii, które zostały ujęte w raportach rocznych Banku WBK, należnych mi na podstawie stosunku pracy zakończonego z dniem 16 listopada 2015 r. - podał Mateusz Morawiecki. Co ciekawe oświadczenie majątkowe premiera, jest szczuplejsze od zeszłorocznego o ponad milion złotych. Wówczas premier przyznał się do 7,5 miliona złotych oszczędności i akcji, z których jedynie 2,5 miliona było zmaterializowanych, a reszta (4,95 miliona) znajdowała się w formie akcji. Premier obejmując urząd szefa rządu, obiecał sprzedać warte niemal 5 milionów akcje, by uniknąć oskarżeń o konflikt interesów, jako osoba kierująca jednocześnie systemem bankowym. Wychodzi na to, że premier w całym swoim zmyśle do zarabiania, otrzymał od kupujących o milion złotych mniej, niż powinien.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Sejm dzieci i młodzieży ODWOŁANY! Zaskakujący powód
  2. Andrzej Duda PONIŻONY w USA. „Facet w adidasach jak na działkę”
  3. Słynny sklep znika z Polski! Zostało mało czasu
ZAMIANAmacierewicz2Czym zajmuje się córka Macierewicza? Zaskakujące! 10 największych sekretów politykaCzytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4547,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
macierewicz2Czym zajmuje się córka Macierewicza? Zaskakujące! 10 największych sekretów politykaCzytaj dalej
Tak żyją polskie księżniczki i książęta [ZDJĘCIA]Tak żyją polskie księżniczki i książęta [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4547,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
Tak żyją polskie księżniczki i książęta [ZDJĘCIA]Tak żyją polskie księżniczki i książęta [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
źródło: wp.pl