Nowe doniesienia ws. stanu zdrowia Morawieckiego. Jak czuje się polityk po operacji?

Nowe doniesienia ws. stanu zdrowia Morawieckiego. Jak czuje się polityk po operacji? Źródło: Fot. Wikipedia

Kornel Morawiecki opowiedział w nowym wywiadzie o tym, jak czuje się po poważnej operacji. Polityk ujawnił, że jego stan zdrowia stanowczo się polepszył, jednak czeka go długie leczenie. Zdecydowanie stara się także zachować pogodę ducha i pozytywne nastawienie.

Kornel Morawiecki niespodziewanie trafił jakiś czas temu do szpitala z silnym bólem brzucha. Jak się niestety okazało, lekarze zdiagnozowali u niego raka trzustki. - Wystąpiły u mnie dziwne, niepokojące objawy i zgłosiłem się do szpitala. Wyszło, że mam żółtaczkę. Ale najgorsze było przede mną. Kiedy wykonano badanie tomografem komputerowym stwierdzono, że mam nowotwór trzustki… - opowiedział działacz.

Jak czuje się Kornel Morawiecki? Szybka reakcja go uratowała

Polityk sam przyznał w rozmowie z "Super Expressem", że szybkie i poprawne określenie dolegliwości uratowało mu życie. - Gdyby nie szybkie badanie na tomografie i diagnoza, sytuacja ze mną byłaby tragiczna. Mógłbym się już żegnać z tym padołem… - powiedział Morawiecki wyraźnie zmartwiony chorobą. Dwa tygodnie temu polityk przeszedł bardzo poważną operację wycięcia raka trzustki. Sam wyjawił, że lekarze wykryli u niego przerzuty na węzły chłonne, jednak nie zamierzał poddawać się w walce o życie i zdrowie. - Czeka mnie chemioterapia, ale lekarze są dobrej myśli i mówią, że jestem zdrowy. I tak się czuję. Dochodzę do siebie po ciężkiej operacji na trzustce - wyjawił Morawiecki w wywiadzie dla "Super Expressu".
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Kornel Morawiecki wraca do zdrowia i nie opuszcza go pozytywne nastawienie

Na razie marszałek senior nie będzie mógł powrócić do parlamentarnej pracy. Jak wyznał, 20 lutego zabraknie go na posiedzeniu Sejmu. - Ale na kolejnym już najpewniej się pojawię. Odpoczywam w domu, ale będę też jeździł do szpitala na kontrolę. Na szczęście nie miałem większych przerzutów, a te, które miałem na węzłach chłonnych, lekarze mi od razu wycięli - dodał Kornel Morawiecki, czym uspokoił licznych wyborców. Przypomnijmy, że polityk zdecydował się także w tej trudnej dla siebie sytuacji zaapelować stanowczo do Polaków o to, aby regularnie poddawali się okresowym badaniom i nie zwlekali z udaniem się na lekarską wizytę, kiedy nie czują się najlepiej. Odpowiednio szybka reakcja może bowiem uratować życie, jak stało się w przypadku ojca premiera Mateusza Morawieckiego. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Kaczyński podjął decyzję ws. swojej operacji. Wyborcy zaniepokojeni
  2. Lista silnie rakotwórczych produktów z Lidla, Biedronki i innych sklepów. Nowotwór zabija
  3. Robi się ciekawie! Dług Kaczyńskiego będzie na sprzedaż?
  4. Choroba zmusiła Omenę Mensah do operacji za granicą. „W Polsce się nie podjęto”
  5. Małgorzata Tusk przyznała, że znajomość sprzed lat prawie zniszczyła jej małżeństwo z Donaldem
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
Źródło: Super Express Następny artykuł