Mateusz Morawiecki zadziwił dziś wyborców! Kontrowersyjne słowa ojca ewidentnie go rozwścieczyły, dlatego też natychmiast ostro na nie odpowiedział.

Kornel Morawiecki, ojciec obecnego premiera już dość dawno odniósł się do sprawy uchodźców oraz tego, czy Polska powinna ich do siebie przyjąć czy nie. Jego wypowiedź jest całkowicie odmienna od poglądów funkcjonującego jeszcze do niedawna rządu Beaty Szydło.

– Te 7 tysięcy na 40-milionowy kraj, na które zgodził się poprzedni rząd, nie powinno być problemem. Zaproponujmy im naszą kulturę. Powinniśmy z uchodźców czynić nas. Tylko powinniśmy przybyszom postawić wymagania, zmusić ich do wysiłku, sami podjąć działania, które „ich” przerobią na „nas” – stwierdził jakiś czas temu Kornel Morawiecki w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”.

ZOBACZ TAKŻE: Sylwestrowa burza wokół piekielnie ostrego wpisu Millera! Kaczyński bije brawo

Stanowcza odpowiedź premiera

Po przypomnieniu tej wypowiedzi Morawieckiego seniora część mediów zaczęła spekulować o zmianie polityki migracyjnej po objęciu sterów rządu przez Mateusza Morawieckiego. Nic bardziej mylnego.

Właśnie po tym, jak media przypomniały wypowiedź ojca obecnego premiera, on sam odniósł się do sprawy. Wyraźnie widać, że jego poglądy w temacie migracji są zupełnie inne od poglądów ojca. Fakt, że wspomniał o tym właśnie teraz pokazuje też, jak bardzo musi być wściekły na Kornela Morawieckiego za jego dawniejsze słowa.

– Od samego początku sprzeciwiamy się koncepcji mechanizmu relokacji. Jednostronne narzucanie takiego rozwiązania na państwa członkowskie jest zaprzeczeniem zasad wspólnoty. Nasze zdanie w tej sprawie nie zmieniło się ani na jotę i nie ulegnie zmianie również po rekonstrukcji rządu. Nie pozwolimy na narzucanie nam złych propozycji, które nie pomagają rozwiązać problemu u jego źródła – napisał na swoim koncie na Twitterze Mateusz Morawiecki, ostro dystansując się od opinii wpływowego ojca.

ZOBACZ TAKŻE: HIT! Prezydent Kwaśniewski radzi jak pić w Sylwestra. Padniecie ze śmiechu

Mateusz Morawiecki
Fot. Twitter
Mateusz Morawiecki
Fot. Twitter

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat


Te memy DOSKONALE podsumowują rok 2017!

Zobacz również