To koniec kariery Morawieckiego? Naprawdę powiedział TO o Żydach

To koniec kariery Morawieckiego? Naprawdę powiedział TO o Żydach Źródło:

Krajowa opinia publiczna jest w szoku! Kornel Morawiecki w rozmowie z "Kulturą Liberalną" wypowiedział całkowicie nieoczekiwane słowa na temat Żydów. Czym ojciec obecnego premiera zbulwersował wyborców?

Polityk zdecydował się zająć stanowisko w debacie dotyczącej nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Wypowiedział się także na temat postawy narodu polskiego w czasie II wojny światowej oraz faktu, iż to nazistowskie Niemcy były jego zdaniem jedynym prowokatorem tragedii, do których dochodziło w latach 1939-1945.

Morawiecki o II wojnie światowej

- To ich zbiorowa zbrodnicza wina. Oni byli sprawcami. Współsprawcami były te państwa i nacje, które w okresie wojny instytucjonalnie kolaborowały III Rzeszą. My, Polacy, podbici, poddani okrutnemu terrorowi ubranemu w okupacyjne prawa, nie poszliśmy na zorganizowaną współpracę - powiedział Morawiecki. Ojciec szefa Rady Ministrów skomentował także postawę wielu Żydów w czasie okupacji. Jego słowa zaszokowały licznych obywateli i mogą okazać się otwarciem kolejnego etapu konfliktu dyplomatycznego na linii Polska-Izrael.

Zadziwiająca opinia

- Żydzi sami szli do getta, bo im powiedzieli, że tam będzie enklawa, że nie będą mieli z tymi wstrętnymi Polakami do czynienia. (...) Niemcy nie wchodzili na strychy, żeby pałkami wyganiać te żydowskie dzieci, które nie chciały schodzić. Policja żydowska była tu głównym elementem… - stwierdził stanowczo polityk. Już teraz osoby oburzone słowami polityka przewidują rychły koniec jego kariery. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Gospodarka UPADA, tak źle nie było od II WŚ. Wszystko przez jeden szczegół
  2. Brytyjska prasa: Andrzej Duda wygrał wybory przez nielegalne OSZUSTWO
  3. OFICJALNE! A. Duda: Polska zbojkotuje Mundial w Rosji
Następny artykuł