Morawiecki poprosił Polaków na Wyspach o powrót. MIAŻDŻĄCA reakcja

Morawiecki poprosił Polaków na Wyspach o powrót. MIAŻDŻĄCA reakcja Źródło:

Mateusz Morawiecki zaapelował do młodych Polaków w Wielkiej Brytanii o powrót wraz ze swoimi rodzinami do kraju. Wiceminister srodze się jednak rozczarował. Reakcja polskich emigrantów była jednak miażdżąca dla polityka PiSu. 

Wcześniej Morawiecki mówił o negocjacjach i Brexicie. Potwierdził, że słychać głosy wśród unijnych państw namawiające na ukaranie Wielkiej Brytanii, by zniechęcić do wyjścia ze wspólnoty inne państwa.

- Słyszę takie głosy. Jest takie pragnienie, oparte na logice, że jeśli rozwód byłby zbyt miękki, delikatny, mógłby zachęcić inne kraje do wyjścia - komentował Morawiecki dla Sky News.

Za pośrednictwem tej samej telewizji wicepremier zaapelował do młodych rodaków i ich rodzin o powrót do ojczyzny.

- Wszystkie młode rodziny z dziećmi proszę: wróćcie do nas; to będzie dobre dla Polski, a niekoniecznie złe dla Wielkiej Brytanii - mówił Morawiecki.

Podkreślał również, że rząd wprowadził "plan odpowiedzialnego rozwoju polskiej gospodarki i zreformował system społeczny, wzmacniając wsparcie dla młodych rodzin z dziećmi".

Wicepremier musiał się jednak rozczarować. Komentarze polskich emigrantów pod artykułami w polonijnych mediach na ten temat są wręcz miażdżące. Propozycja została wyśmiana razem z wiceministrem. Oto najpopularniejsze z nich. (PISOWNIA ORYGINALNA)

Piotr Adamski Jeeedzieeemyyyy ...... ale na wakacje do cieplych krajow bo nas stac pracujac tutaj .... a tam Ciechocinek raz na piec lat ....

Sylwia Zawistowska Wrócimy jeśli dacie nam normalna pensje i warunki do bez stresowego życia

Dalon Makarevitz a co ten koles oferuje prace za 2tys i 500+ i klepanie biedy albo zapieprzanie po 12 godz u jakiegos pseudobiznesmana pana Tadzia co bedzie sie dorabiał na cudzej biedzie mieszkania niech zapewni ludziom potem prace za godziwe pieniadze a nie pieprzy wracajcie bo nie ma kto zapierdzielac na nich zeby mogl samochody kupować po 400 tys po za tym chytrus z ryja straszny pewnie go kopali w dupe w podstawówce i nie mial kolegów żal tej Polski lata lecą nic sie nie zmienia zapewne duzo ludzi by wróciło zeby bylo do czego ale kazdy mysli o rodzinie zeby wykarmić i wykształcić dzieciaki a nie sie zastanawiać czy kupić młodemu buty czy do szkoły czy mięso na obiady w uk przynajmniej wiem za co ludzie moga mnie darzyć nie chęcią bo jestem "obcy" ale najgorsze jak we wlasnym kraju jestes dymany przez własny kraj na każdym kroku to boli jeszcze bardziej.

Przemek Przemek Siemianowski Tu nie ma po co wracać kawaler nie może siebie utrzymać a co mówiąc rodzinę

Dariusz Woliński Panie Morawiecki jak dostane i ja i żona prace za 5 tys zlotych na rękę z pełnym zarejestrowaniem,w wymiarze 37.5h tygodniowo,bez poniżenia pracownika i z kulturą osobistą pracodawcy to pakuje dzisiaj manatki z moja rodzina i jutro podejmuje pracę i ja i moja zona. Ale takim warunkom niestety Polska na dzień dzisiejszy nie podoła,mówić każdy potrafi,niestety w życiu liczą się czyny nie słowa

Alicja Bryzek Gold Wracajcie do Polski PiS-u, wracajecie damy wam wspaniala prace, wysokie zarobki, damy wam domy z ogrodkiem, damy wam dobra sluzbe zdrowia a przede wszystkim damy wam wolnosc i godnosc Mozecie strajkowac , nikt nie bedzie wystawiac waszych fotografii - listow gonczych. Polska jest rajem na ziemi, rzad jest praworzadny i sprawiedliwy, nie klamie, nie mataczy .. w Polsce nie ma podzialu na gorszy sort lub lepszy, nikt nikogo nie obraza nie wyzywa od zlodziei, komunistow, nikt wam nie powie, ze wygladacie jak ludzie specjalnej troski. Wladza jest dla ludzi po to by im sie zylo lepiej , drogami jezdza bezpieczne limuzyny, ktore nie przejada was na czerwonym swietle, nikt was nie bedzie inwigilowac, nikt nie bedzie zagladal wam do lozka, nikt nie bedzie wam niczego zakazywac - NO BO POLSKA TO PARADISE

Malgorzata Wawrzeła Wracajcie, bo trzeba płacić podatki na wypłaty i emerytury

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News