Tak ogromnej i kompromitującej wpadki w polskiej polityce dawno nie było. Minister Morawiecki bardzo długo tego nie zapomni, jego zwolennicy i przeciwnicy również.

Pechowy wywiad

Mateusz Morawiecki, aktualny minister finansów w jednym z wywiadów dla niemieckiej stacji telewizyjnej popełnił niewybaczalny błąd. Takiej kompromitacji Polska dawno nie widziała. Zdaniem ministra polskie święto niepodległości obchodzimy… 11 września, kiedy to atak na WTC w Nowym Jorku przeprowadzili terroryści. Zginęło w nim 2996 osób.

Panie ministrze  „September” to nie listopad!

Czy pamięta Pan demonstracje sprzed dwóch i trzech lat z 11 września, który to jest Dniem Niepodległości w Polsce… – zapytał  Mateusz Morawiecki prowadzącego rozmowę dziennikarza z Deutsche Welle.

Ministrowi finansów, a na dodatek wicepremierowi takich błędów się nie wybacza. Ten jeden z najważniejszych polityków obozu władzy, ośmieszył nasz kraj w Niemczech. Albo nie ma pojęcia, że polskie święto niepodległości obchodzimy 11 listopada, albo nie zna dokładnie nazw wszystkich miesięcy w języku angielskim.

Miejmy nadzieję, że ta druga opcja jest bardziej możliwa, ze względu na to, że rozmowa przeprowadzana była w języku obcym. Ten wywiad polskiemu wicepremierowi na pewno zapadnie głęboko w pamięci. Będzie to też dla niego nauczka, aby do kolejnych rozmów być bardziej przygotowanym.

Filmik do zobaczenia tutaj:

 

źródło: www.natemat.pl

...

Zobacz również

9 największych kompromitacji rządu PiS

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON