Pod Sejmem trwa aktualnie manifestacja Obywateli RP, która w teorii powinno być w pełni pokojowa. Oczywiście tak jest tylko w teorii, o czym Morawiecki przekonał się o tym bardzo dotkliwie. Ledwo udało mu się wydostać z wściekłego tłumu.

Obywatele RP jest to ruch społeczny, który poprzez pokojowe manifestacje i obywatelskie nieposłuszeństwo stara się przeciwstawiać rządom, które według ich członków zagrażają Polsce. Na celowniku grupy jest wielu polskich polityków między innymi Andrzej Duda, który już w 2016 roku spotkał się z mocnym sprzeciwem ze strony ugrupowania. Teraz Obywatele RP zebrali się przed budynkiem Sejmu, gdzie zaatakowali jednego z najważniejszych polityków.

Morawiecki zaatakowany pod Sejmem

Kornel Morawiecki jest liderem ugrupowania Wolni i Solidarni oraz ojcem premiera Mateusza Morawieckiego. Polityk, gdy tylko opuścił Sejm, został natychmiast zaatakowany przez osoby się tam znajdujące. Momentalnie Morawieckiego otoczył wściekły tłum, który na zmianę nazywał go zdrajcą oraz krzyczał, że polityk powinien siedzieć w więzieniu.

Kornel Morawiecki nie mógł się przedostać przez coraz bardziej gęstniejący tłum, który na niego napierał. Dopiero po interwencji policji politykowi udało się wydostać z pułapki.

Z założenia takie demonstracje powinny być pokojowe, jednak jak widać to, co w teorii nie zawsze sprawdza się w praktyce. W niemałym szoku był również przewodniczący Obywateli RP Paweł Kasprzak, który nawoływał zgromadzonych, aby się uspokoili. Niestety jego słowa na nic się zdały, ponieważ w nie mógł się przebić przez ciągłe krzyki i wrzaski skierowane w Morawieckiego.

Morawiecki
screen twitter.com

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To będzie katastrofa! PKW apeluje do prezydenta Dudy
  2. Gersdorf się nie poddaje! Właśnie brutalnie uderzyła w PiS
  3. Ale jaja! Gadający pies zaczepiał ludzi na ulicy w Polsce [VIDEO]

Oto 30 najbardziej niebezpiecznych miast w Polsce! [ZDJĘCIA]


12 bezcennych skarbów zrabowanych Polakom przez Niemców [ZDJĘCIA]

źródło: wpolityce.pl