Morawiecki ostro podsumowany. "Kiedy ten gość przestanie rujnować reputację Polski?"

Morawiecki ostro podsumowany. "Kiedy ten gość przestanie rujnować reputację Polski?" Źródło: Screenshot z youtube.com/TelewizjaRepublika

Mateusz Morawiecki w ostatnim czasie wziął udział w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów. Wypowiedział słowa, które nie spodobały się politykowi PO. Posypały się iskry.

Mateusz Morawiecki postanowił wziąć udział w Narodowym Dniu Pamięci Polaków Ratujących Żydów, które to co roku obchodzone jest w Polsce. Tym razem Premier udał się z wizytą na Mazowsze. Odwiedził państwa Lubkiewiczów, którzy to podczas II wojny światowej okazali ogromne miłosierdzie względem ukrywających się przed III Rzeszą Żydów.

Mateusz Morawiecki wypowiedział słowa, które nie spodobały się politykowi PO

Premier z okazji Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów postanowił odwiedzić rodzinę Lubkiewiczów, którzy w trakcie wojny pomogli żydowskiej rodzinie ukryć się - tym samym ratując ich przed śmiercią. Opiekowali się Żydami dając im chleb, wodę, a także, przede wszystkim, dach nad głową. Tego typu postawa była heroizmem, ponieważ za pomoc Żydom groziła kara śmierci.

Morawiecki z okazji uroczystości postanowił przemówić do zebranych tymi słowami.

 - Liczne źródła przemawiają za wielką pozytywną rolą Polaków w czasie drugiej wojny światowej, w czasie nocy niemieckiej okupacji. Bo Żyd, który spotkał Niemca, stawał się martwym Żydem, a Żyd, który spotkał Polaka, miał szansę przeżyć - opowiadał Mateusz Morawiecki.

To bardzo nie spodobało się politykowi PO Dariuszowi Rosati. Stwierdził on, że tego typu wystąpienia źle wpływają na stosunki polsko-izraelskie.

 - Niezawodny Morawiecki mówi, że Żyd, który spotkał Polaka „miał szansę przeżyć”. Kiedy ten gość przestanie rujnować reputację Polski? - stwierdził oburzony polityk PO na swoim Twitterze.

Źródło: DoRzeczy

Następny artykuł