Morawiecki obraził PiS?! Internauci go przyłapali

Morawiecki obraził PiS?! Internauci go przyłapali

Premier Mateusz Morawiecki jest oddanym i zaufanym człowiekiem Jarosława Kaczyńskiego. Szef rządu od początku swojego udziału w rządzeniu krajem w 2015 roku cieszy się nieskalaną reputacją i silną pozycją w partii. Wpadki nie omijają nawet jego, gdyż w wyniku błędu logicznego naprawdę obraził Prawo i Sprawiedliwość.

Wczorajsza konwencja Prawa i Sprawiedliwości pełna była wzniosłych słów i hucznych zapowiedzi. Zjednoczona Prawica postanowiła złożyć niezdecydowanym Polakom jeszcze więcej obietnic, tak by ci chętniej oddawali głos na nią głosy podczas przyszłych wyborów. Trzeba przyznać, że głosujący będą mieli nad urnami prawdziwy dylemat, gdyż wizja kraju i jego polityki wewnętrznej, jaką zaproponowali politycy skupieni wewnątrz i wokół PiS jest naprawdę przełomowa. Szykuje się nowa konstytucja, nowe prawo wyborcze, nowy kodeks karny oraz jeszcze więcej programów socjalnych, na które są rzekomo pieniądze. Nie obyło się także bez wpadki, której dokonał sam prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki. Szef rządu osobiście obraził PiS i jego politykę.

Mateusz Morawiecki obraził PiS?!

Następca Beaty Szydło znacznie, choć nie umyślnie uderzył we własną partię. Chcąc skrytykować inne stronnictwa i w jak najlepszym świetle przedstawić swoje własne, dokonał błędu logicznego, który nie mógł pozostać niezauważony. - Dzisiaj nasza polityka, polityka Prawa i Sprawiedliwości, polityka Zjednoczonej prawicy w Europie i Polsce doprowadziła do tego, że nasza polityka nie jest ani biała – czyli uległa, ani czerwona – czyli postkomunistyczna. Jest biało-czerwona! - powiedział, chcąc podkreślić, jak bardzo skoncentrowana na Polsce są działania PiS. Morawiecki, pragnąc podkreślić, jak dobra dla Polski jest polityka Prawa i Sprawiedliwości, nazwał ją "uległą" i "postkomunistyczną", kiedy w ostatnim swoim zdaniu stwierdził, że jest biało-czerwona. Premier oczywiście nie chciał uderzyć w ugrupowanie, które wyprowadziło go do władzy, ale zrobił to i dziś stał się obiektem kpin.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Poseł PO rozbawiony w Sądzie. Jego żart przejdzie do historii
  2. Lech Wałęsa wpadł w dziką furię. Wzywa PiS do radykalnych działań
  3. Konwencja PiS to była zasłona dymna! Sejm przepchnął kontrowersyjną ustawę
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu