Nowy premier postanowił wykonać śmiały ruch i wycofać się z projektu, który dotąd stanowił istotny aspekt jego działalności. Mateusz Morawiecki nie chce jednak, by miała ona jakikolwiek wpływ na jego rządy.

Morawiecki już jako wicepremier oraz minister finansów i rozwoju całkowicie zamroził swój portfel akcji Banku Zachodniego WBK, przestał obracać akcjami, a wszelkie korzyści z tytułu posiadania akcji przekazuje na cele charytatywne.

ZOBACZ TAKŻE: Polska właśnie zdradziła USA! Trump eksplodował z wściekłości

Morawiecki nie chce pobierać korzyści

Departament Komunikacji Ministerstwa Rozwoju tłumaczy decyzję Morawieckiego.

– Zobowiązał się też nie dokonywać żadnych operacji związanych z obrotem akcjami. A ponadto wszelkie korzyści związane z potencjalnymi dywidendami – w całości przekazywać na cele charytatywne i społeczne, co sukcesywnie realizuje – informują przedstawiciela Ministerstwa Rozwoju.

ZOBACZ TAKŻE: Polska zaniemówiła. Mateusz Morawiecki brutalnie pobity. „Cały w sińcach”

Mateusz Morawiecki stanął na czele rządu, powołanego w poniedziałek przez Andrzeja Dudę. Oprócz funkcji premiera polityk będzie jednocześnie szefem resortu finansów oraz rozwoju. Nowy premier z ramienia Prawa i Sprawiedliwości był w przeszłości prezesem banku BZ WBK, który pod jego kierownictwem stał się jednym z trzech największych banków w Polsce.

Bank chętnie wspierał różnego rodzaju przedsięwzięcia kulturalne i artystyczne, m.in. produkcję serialu „Czas Honoru” oraz filmu „Czarny Czwartek”.

Źródło: rmf24.pl

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat


Internauci komentują zmianę premiera. Jest ostro! [MEMY]

...

Zobacz również