Ostatnie pożegnanie. Morawiecki we łzach na cmentarzu

Ostatnie pożegnanie. Morawiecki we łzach na cmentarzu Źródło:

Morawiecki opanowany jest rozpaczą. 5 lipca bieżącego roku zmarł jego najbliższy i najbardziej serdeczny przyjaciel. Dziś o godzinie 16:00 udał się na pogrzeb, aby pożegnać go po raz ostatni. Były piękne wspomnienia i gorzkie łzy, pozostała żałoba.

Ksiądz Jan Kurdybelski był bliskim i wiernym przyjacielem Kornela Morawieckiego. 25 lipca duchowny obchodziłby swoje 93 urodziny. Dożył pięknego wieku, lecz wciąż pozostaje rozpacz, że nie został z bliskimi dłużej. - Człowiek wielkiego serca i otwartego umysłu - tak jeszcze w 2017 roku mówił o zmarłym księdzu Kornel Morawiecki, ojciec premiera. Mężczyźni znali się od wielu lat.

Zmarł ks. Jan Kurdybelski. Morawiecki w żałobie za utraconym przyjacielem

Sam Jan Kurdybelski określał Kornela Morawieckiego w samych pozytywnych sformułowaniach. Wielokrotnie twierdził, że "tam gdzie jest Kornel, tam jest sprawa czysta". Nikt nie jest więc zdziwiony, że na wieść o śmierci bliskiego przyjaciela, Morawiecki postanowił natychmiast udać się do Myszkowa-Mrzygłodu w województwie śląskim, aby godnie go pożegnać. O ks. Kurdybelskim zarówno bliscy, jak i dalsi znajomi mówią w samych superlatywach. Nie tylko dlatego, żeby zachować cześć zmarłego. Był on według opinii innych bohaterem, choć sam by się tak nie określił. Można mu przypisać liczne zasługi zarówno w posłudze duszpasterskiej, jak i dla Solidarności Walczącej. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.Najlepsze newsy dnia:

  1. MIĘDZYNARODOWA AFERA! Dziennikarz TVN zatrzymany przez policję
  2. Wyborcy PiS dostali szału! Poturbowano kobietę i niewidomego na spotkaniu z Patrykiem Jakim
  3. Kaczyński niknie na naszych oczach! Szokujące zdjęcie ujrzało światło dzienne
  4. GIGANTYCZNY ciążowy brzuch Marty Kaczyńskiej! Jest wręcz przeogromny, rozrywa ubrania
  5. Spotkała ich odpowiednia kara! Kłusownicy chcieli zabić chronione zwierzę, tego się nie spodziewali
Następny artykuł