Kiedy w marcu władze Cyfrowego Polsatu zdecydowanie przeciwstawiły się pomysłowi PiS dotyczącemu inwigilacji klientów, twierdząc, iż jest on niezgodny z konstytucją, w internecie zrobiło się bardzo głośno na ten temat. Wielu Polaków chwaliło telewizję za tak konkretne kroki. Teraz jednak internauci twierdzą, że przyszedł czas na zemstę Morawieckiego, która dokonać się ma przy pomocy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowy.

Instytucja zdecydowała bowiem, że Cyfrowy Polsat powinien zapłacić 40,6 mln zł więcej podatku dochodowego oraz odsetki za 2011 rok. Ma to być skutek wykazania nieprawdziwych kosztów uzyskania przychodów. Jest to bardzo zastanawiające, gdyż wcześniej uznano je za prawidłowe, a do sprawy powrócono po 6 latach.

„Decyzja została wydana pomimo przedstawienia przez Spółkę szeregu argumentów wskazujących, że ustalenia Organu są błędne i nie mają żadnych podstaw prawnych. W szczególności Organ pominął, że w zakresie objętym ustaleniami Organu Spółka uzyskała potwierdzenie prawidłowości swojego działania w formie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego” – to fragment komunikatu giełdowego wydanego przez Cyfrowy Polsat. Decyzja Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego nie jest jeszcze prawomocna, a władze telewizji zapowiedziały już odwołanie.

Internauci zgodnie stwierdzili, że ponad 40 mln dopłaty są niejako karą za przeciwstawienie się pomysłowi Mateusza Morawieckiego. Polegał on na obowiązku udostępnienia państwu danych abonentów. Informacje te miałyby być przekazywane Poczty Polskiej, która będzie przypominała o obowiązku zapłacenia abonamentu. Jeśli to się nie stanie, dane obywateli mają trafiać do bazy danych Krajowej Administracji Skarbowej. Władze Cyfrowego Polsatu stwierdziły, że działanie to byłoby niezgodne z konstytucją, dlatego nie zamierzają się podporządkować. Według wielu osób teraz są więc karane za swoje zdecydowanie.

...

Zobacz również