Fatalne informacje ws. stanu ojca Morawieckiego. Lekarze znaleźli przerzuty

Fatalne informacje ws. stanu ojca Morawieckiego. Lekarze znaleźli przerzuty Źródło: Fot. YouTube/Telewizja Republika

Kornel Morawiecki jakiś czas temu przekazał oficjalnie, że walczy z nowotworem. Ojciec polskiego premiera trafił do szpitala z dużym bólem brzucha i niespodziewanie usłyszał miażdżącą diagnozę. Jak się ostatecznie okazało, lekarze wykryli u parlamentarzysty przerzuty na węzłach chłonnych, przez które będzie zmuszony przejść chemioterapię. To naprawdę fatalne informacje.

Kornel Morawiecki pozostaje ważną częścią polskiej polityki od wielu lat. Obecnie pełni prestiżową funkcję marszałka seniora Sejmu, a obywatele pamiętają go jeszcze jako członka antykomunistycznej opozycji w czasach PRL. Opinii publicznej znany jest także oczywiście jako ojciec obecnego prezesa Rady Ministrów.

Kornel Morawiecki będzie musiał poddać się chemioterapii

Polacy byli więc naprawdę wstrząśnięci, kiedy okazało się, że lekarze całkowicie niespodziewanie wykryli u polityka raka trzustki. Jego życie miała uratować na szczęście szybka i trafna diagnoza. - Mógłbym już żegnać się z tym padołem. (...) Już może byśmy nie rozmawiali… - powiedział Morawiecki w rozmowie z "Super Expressem", wspominając tragiczne dla siebie chwile. Chociaż operacja wycięcia fragmentów trzustki przebiegła zgodnie z planem, niestety specjaliści odkryli u działacza przerzuty na węzłach chłonnych. Z tego właśnie powodu czeka go wyniszczająca chemioterapia. Sam polityk jest jednak dobrej myśli i zachęca Polaków do częstych badań kontrolnych, które mogą uratować niejedno życie.

Fatalne informacje nie skłaniają Morawieckiego do poddania się w walce z chorobą

- Czeka mnie chemia. (...) Raz na dwa tygodnie będę cały dzień spędzał w szpitalu. Cieszę się, że operacja się udała. Lekarze wycięli mi fragment trzustki, cięli dwunastnicę, to była bardzo poważna operacja. Lekarze znaleźli na kilku węzłach chłonnych przerzuty komórek rakowych - powiedział Kornel Morawiecki dla tego samego medium.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Mam nadzieję, ze wygram do końca z rakiem. I wrócę do polityki, do Sejmu. Jestem już trochę silniejszy, ale czeka mnie jeszcze walka. Jeśli was coś boli, to się badajcie! Ja zamiast iść szybko do lekarza, brałem tabletki przeciwbólowe. Dużo nie brakowało, a skończyłoby się tragicznie - dodał także ojciec Mateusza Morawieckiego. W licznych komentarzach na portalach informacyjnych internauci ponad podziałami politycznymi przekazują marszałkowi seniorowi najlepsze życzenia. Jak często zaznaczają, w sytuacji podobnego nieszczęścia poglądy schodzą na drugi plan. Tym, co najbardziej się liczy, jest życie i zdrowie człowieka.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Kultowa aktorka dołączy do obsady "M jak Miłość"?! Fani pospadają z krzeseł
  2. Robert Janowski miał romans z Edytą Górniak?! O tej relacji mówi się do dziś!
  3. Gdzie jest Andrzej Duda? Nawet jego rzecznik tego nie wie
  4. Wypadek rządowej kolumny pod Warszawą. Wśród poszkodowanych dzieci pilnie przewiezione do szpitala
  5. O Kindze Dudzie mówi dziś cała Polska! Opadną wam szczęki
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
Źródło: Super Express Następny artykuł