"Zabierzcie 500 plus i dajcie podwyżki nauczycielom". Morawiecki napuszcza rodziców na nauczycieli?

"Zabierzcie 500 plus i dajcie podwyżki nauczycielom". Morawiecki napuszcza rodziców na nauczycieli? Źródło: Screen/youtube/ Portal wPolityce

Morawiecki wypowiedział słowa, których nikt się po nim nie spodziewał. Głośno sprzeciwił się PiS i wskazał, by pieniądze z programu 500 plus przekazać protestującym nauczycielom. Czy to jawne napuszczanie rodziców na nauczycieli?

Morawiecki w końcu zdecydował się zabrać głos i wyrazić swoją opinię w sprawie głośnego w ostatnim czasie protestu nauczycieli. Wielu polityków, publicystów i dziennikarzy głośno popiera strajki i mówi o tym, że pensje pracowników oświaty są niskie. Jednak tak ostrych słów jednak jeszcze w tej debacie nikt nie użył.

Ojciec premiera, Kornel Morawiecki otwarcie zwrócił się przeciwko rządowi PiS i zasugerował, by pieniądze z programu 500 plus przekazać protestującym. Czy w ten sposób nie boi się wywołania konfliktu między rodzicami, a nauczycielami? Zaskakujące słowa wiele osób wprawiły w osłupienie. 

Kornel Morawiecki staje po stronie protestujących nauczycieli

Niespodziewanie głos w sprawie zabrał Kornel Morawiecki. Okazuje się, że popiera on protest i rozumie sytuację nauczycieli, którzy od dawna walczą o zwiększenie swojego wynagrodzenia.

- Solidaryzuję się z nauczycielami. Popieram podwyżki, może dobrze byłoby dać 700 zł, żeby budżet to udźwignął. Uważam, że edukacja jest bardzo ważna, chodzi o to, żeby poziom intelektualny społeczeństwa rósł, a do tego są potrzebni dobrze wynagradzani nauczyciele - mówił w rozmowie z "Super Expressem" Morawiecki senior. 

To dość bolesny przytyk skierowany w kierunku jego syna. Premier Mateusz Morawiecki bowiem do tej pory nie zdecydował się na podjęcie żadnych konkretnych kroków w tej sprawie. Choć wszystkie osoby zasiadające w rządzie bezustannie podkreślają we wszystkich wywiadach, iż są gotowe na rozmowy z nauczycielami, do tej pory nie wyszło z tego nic konkretnego, co mogłoby usatysfakcjonować protestujących. Na tym jednak zaskakująca wypowiedź marszałka seniora się nie zakończyła. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ojciec premiera sprzeciwia się rozwiązaniom proponowanym przez rząd PiS

W dalszej części wywiadu postanowił zdradzić swoją receptę na rozwiązanie tej wyjątkowo trudnej sytuacji. Jego zdaniem trzynasta emerytura nie powinna być przyznawana każdemu, podobnie jak 500 plus. 

- Jestem za tym, aby np. ci seniorzy, którzy mają 3 – 4 tys. zł emerytury nie brali 1100 zł trzynastki. I podobnie myślę w kwestii 500 plus. Bo jeśli dochód na głowę w rodzinie jest na poziomie ok. 4 tys zł, to uważam, że w takich przypadkach 500 zł być nie powinno. Musi być tu próg - stwierdził z pełnym przekonaniem. 

Właśnie z tych oszczędności pieniądze jego zdaniem powinny zostać wypłacone nauczycielom.

- Te zaoszczędzone pieniądze mogłyby pójść na podwyżki dla nauczycieli - powiedział polityk.

Słowa te zabrzmiały tak, jakby ojciec premiera chciał napuścić rodziców na nauczycieli. Choć wielu polityków i osób związanych z rządem bezustannie porusza ten temat, nauczyciele wciąż nie odwołali swojej groźby rozpoczęcia strajku w dniu egzaminów. Każdego dnia sytuacja staje się coraz mocniej napięta a debata publiczna nie ustaje.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Polski gwiazdor zaśpiewa na pogrzebie Czerwińskiej! Fani pospadali z krzeseł, gdy zobaczyli nazwisko!
  2. Najprzystojniejszy aktor "M jak Miłość" odchodzi z serialu! Dzisiejsza informacja wstrząsnęła fanami
  3. Brutalny atak na Jana Pawła II. Po latach wychodzą na jaw wstrząsające fakty
  4. Wieniawa i Królikowski kłamali?! Wielkie poruszenie w sieci
  5. Urodziła dziecko. Nie żyje

Źródło: Super Express

Następny artykuł