Polak wśród ofiar lawiny na Mont Blanc

Polak wśród ofiar lawiny na Mont Blanc Źródło: wikimedia.org

Mont Blanc stało się w niedzielę miejscem przerażającej tragedii. Jak podawały media z całego świata, w słynnym masywie po włoskiej stronie zeszła lawina. Niestety, zabrała ze sobą życie kilku ludzi. Ostatnią zidentyfikowaną ofiarą jest Polak.

Mont Blanc znany jest głównie w Europie, jako najwyższy szczyt Starego Kontynentu, a zwany jest również Dachem Europy. Mont Blanc jednak to nie tylko jeden szczyt, ale cały masyw górski, który znajduje się na granicy francusko-włoskiej i do dziś pozostaje przedmiotem sporów między tymi dwoma państwami. Spory należy jednak na razie odłożyć na bok, ponieważ w Mont Blanc doszło do tragedii, która jednoczy wiele osób w bólu. W niedzielny wieczór doszło tam bowiem do zejścia lawiny, która pogrzebała w śniegu czworo osób. Jak się okazuje, ostatnią z ofiar jest Polak.

Polak wśród ofiar śmiertelnych

W niedzielny wieczór media z całego świata informowały o tragicznej w skutkach lawinie, która zeszła na masywie Mont Blanc. Dokładnym miejscem, w którym uderzyła, była dolina Val Veleny w masywie Mont Blanc, niedaleko miejscowości Courmayeur w regionie Dolina Aosty, a więc po włoskiej części gór. Dotąd wiadomo było, że na skutek lawiny zginęły trzy osoby - Nowozelandka i Szwajcar mieszkający w Wielkiej Brytanii oraz Francuz. Ci mieli uprawiać tzw. freeride, czyli zjazd na nartach lub snowboardzie w miejscach zabronionych. W poniedziałek wieczorem rozeszła się natomiast wieść o czwartej zidentyfikowanej ofierze. Okazał się nią 38-letni Polak, który mieszkał we Francji w mieście Chamonix. Do jego ciała włoskie służby miały dotrzeć w poniedziałkowe popołudnie.

Lawina na Mont Blanc

Ratownicy górscy podają, jakoby ofiary były przygotowane na zejście lawiny. Szwajcar, Nowozelandka i Francuz mieli bowiem plecaki, w których umiejscowione były poduszki powietrzne. Te są wykorzystywane jako ratunek w wypadku zejścia lawiny. Niestety, jak się okazuje, te zdały się na nic.
źródło: RMF
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News