monika jaruzel
screen Rzeczpospolita TV
Bartłomiej Chudy - 10 Grudnia 2018

Podwójna, koszmarna tragedia Moniki Jaruzelskiej

Monika Jaruzelska do tej pory głównie oceniana była przez pryzmat swojego ojca, generała Wojciecha Jaruzelskiego, Samo w sobie wzbudza to raczej negatywne emocje. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z ogromu cierpień, jakie w ostatnich latach przeżyła kobieta nosząca łatkę córki zatwardziałego komunisty.

Monika Jaruzelska jest dziś świeżo upieczoną radną miasta stołecznego Warszawy. Dla niej jest to tym większy sukces, gdyż dostała się do rady jak jedyna przedstawicielka lewicy!

Mało kto wie, jak cierpiała Monika Jaruzelska. Teraz los się odwraca

Obok zaangażowania w politykę Jaruzelska cieszy się też w życiu prywatnym relacją z tajemniczym francuskim arystokratą. Media kolorowe już informują, że ślub i wesele planowane są na przyszły rok. Monika Jaruzelska porządkuje też posesję na warszawskim Mokotowie, odziedziczoną po zmarłych niedawno rodzicach. Wydawałoby się, że, mówiąc kolokwialnie, "wszystko gra". Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że ostatnie lata nowej radnej Warszawy nie były usłane różami. Śmierć rodziców w krótkim czasie, utrata najbliższej przyjaciółki - to wszystko odbiło się na kondycji kobiety. Po latach odważyła się opowiedzieć o trudach dawnej codzienności na łamach magazynu "Viva".

Podwójna żałoba tuż po śmierci mamy

Dowiadujemy się m. in. że najtrudniejszy był dla Moniki Jaruzelskiej ubiegły rok, w którym zmarła jej mama (maj 2017). - Uświadomiłam sobie, że nie przeżyłam prawdziwej żałoby po ojcu. I tak naprawdę po śmierci mamy zaczęła się żałoba po obojgu rodzicach, po świecie, który nieodwołalnie się skończył - powiedziała Monika Jaruzelska. Przypomniała też ostatnie chwile z życia jej mamy. Wiadomość o śmierci drugiego z rodziców zastała ją tuż przed wyjazdem nad ukochane Mazury.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
JaruzelskiWojciech Jaruzelski ukrywał prawdę o sobie. Szokujące sekrety generałaCzytaj dalej
- Miałam jechać na kilka dni na Mazury. Rano zadzwoniła mamy opiekunka, powiedziała, że wszystko dobrze, że szykuje mamie leżak, żeby posiedziała na słońcu. I za piętnaście minut drugi telefon, że mama nie żyje… Zmarła w swoim domu, w swojej kuchni, ze swoim ukochanym psem przy nogach - opowiadała. Na tym nie skończyły się rozterki Moniki Jaruzelskiej. W tamtym czasie straciła też bliską przyjaciółkę. Ich dzieci chodziły razem do klasy. To wtedy miała przyznać, że nie wie, czy będzie w stanie jeszcze "zawierzyć się innym ludziom". Dziś radna Warszawy wspomina rodziców ze spokojem i stosowną refleksją. Pogodzona z takim obrotem spraw szykuje się do ślub z ukochanym, z którym łączy ją "odwzajemniona miłość". Z racji powierzonego jej mandatu radnej wszystko wskazuje, że polityczną (i nie tylko) przyszłość zwiąże ze stolicą Polski.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Monika Jaruzelska straciła dwie najważniejsze osoby. Ogromna tragedia w jej życiu
  2. Monika Jaruzelska szokująco o rządzie PiS. Trudno uwierzyć, że naprawdę to powiedziała
  3. Szczere wyznanie Moniki Jaruzelskiej. Zrobi coś kontrowersyjnego, ale wzruszającego
  4. Introwertyk w związku. Jaki jest naprawdę?
  5. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
Aleksander KwaśniewskiAleksander Kwaśniewski unika tego jak ognia! Kompromitujące fakty niszczą mu życieCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News