Monika Jaruzelska w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” powiedziała co sądzi na temat rządu PiS. Jej opinia zaskakuje!

W rozmowie z dziennikiem „Gazetą Prawną” znana dziennikarka i córka byłego Prezydenta RP gen. Wojciecha Jaruzelskiego wyraziła swój punkt widzenia dotyczący działań rządu Prawa i Sprawiedliwości. Nie próbowała być delikatna i twardo powiedziała co myśli. Jej opinia może zaskakiwać, zwłaszcza, że nie podoba jej się to w jaki sposób niektóre środowiska odnoszą się do polityki socjalnej prawicy. Jej zdaniem dzięki pieniądzom pochodzącym z pomocy dla rodzin wielodzietnych, dzieci, które dotychczas nie mogły pojechać na wakacje teraz miały taką szansę.

Jak działa 500 plus? Monika Jaruzelska ma swoją opinię na ten temat

– Mnie się nie podobają te lemingowskie kpiny z 500 plus. Cieszę się, że dzięki tym pieniądzom więcej ludzi pojechało nad morze, że dzieci, które dotychczas nie mogły pojechać na wakacje, teraz mają taką szansę. Tak jak miały ją dzieci w PRL, bo były wtedy organizowane kolonie – powiedziała Jaruzelska w rozmowie z Robertem Mazurkiem w  „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Krytyka programu 500 plus polegała głównie na spekulacjach dotyczących tego, czy budżet wytrzyma obciążenie wynikające z kosztów programu i wątpliwości odnośnie do tego, czy program 500 plus realnie zachęci rodziny do posiadania większej ilości dzieci. W ramach programu każda rodzina mogła wystąpić do urzędu gminy z wnioskiem o przyznanie 500 złotych na drugie i każde kolejne dziecko. Pieniądze już na pierwsze dziecko otrzymały rodziny, w których dochód na jedną osobę nie przekracza 800 zł lub nie jest wyższy niż 1200, jeśli którekolwiek z dzieci jest niepełnosprawne. Zasiłek jest wypłacany do momentu  ukończenia przez dziecko 18 lat a w ramach programu pomoc otrzymało 2,56 mln rodzin i 3,8 mln dzieci. Pomimo tego, że można się spierać z polityką partii rządzącej faktem jest, że 500 plus jest największym programem socjalnym w historii Polski.

PRZECZYTAJ: Kora na wzruszającym zdjęciu z wnukiem. Opublikowała je synowa piosenkarki.
PRZECZYTAJ: Agata Duda obnażona. Jej znajomi zdradzili mediom wszystkie tajemnice
PRZECZYTAJ: Marta Wierzbicka TOPLESS na Mazurach! Dała czadu

Monika Jaruzelska
fot. youtube.com/tvnpl
Monika Jaruzelska
google.com
Monika Jaruzelska
Wikimedia Commons/Ja Fryta

Kim dziś są dzieci pierwszych sekretarzy PZPR? [ZDJĘCIA]


Na co Polacy wydają pieniądze z 500 plus? Fakty zaskakują! [ZDJĘCIA]

Zobacz również

Redaktor portalu pikio.pl, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Światopoglądowy konserwatysta, umiarkowany anarchista, zwolennik społecznej nauki Kościoła. Katolik i mąż.