Córka Jaruzelskiego wchodzi do polityki. "Myślę o samodzielnym starcie do Senatu"

Córka Jaruzelskiego wchodzi do polityki. "Myślę o samodzielnym starcie do Senatu" Źródło: Facebook/Monika Jaruzelska

Monika Jaruzelska być może stanie się ważną postacią jesiennych wyborów do Senatu. Córka generała Jaruzelskiego zapowiedziała, że zamierza kandydować. Nie wiadomo jeszcze, z ramienia jakiej partii miałoby się to wydarzyć. Bardzo możliwe, że zdecyduje się na samodzielny start.

Monika Jaruzelska może być jedną z cichych bohaterek jesiennych wyborów do Senatu. Zapowiedziała, że niezależnie od tego, czy będzie miała poparcie SLD czy nie, i tak zamierza kandydować. Warto przypomnieć, że Jaruzelska jako jedyna kandydatka z komitetu SLD-Lewica Razem uzyskała mandat radnej Warszawy. 

Monika Jaruzelska wchodzi do poważnej polityki 

Monika Jaruzelska jest polską dziennikarką, działaczką społeczną i samorządowcem. W radzie Warszawy zasiada w komisji ds. nazewnictwa miejskiego oraz komisji ds. polityki społecznej i rodziny. Jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. We wtorek ogłosiła, że zamierza powalczyć o miejsce w Senacie. Jej plan działania ściśle związany jest z tym, jak do jej kandydatury ustosunkuje się przewodniczący SLD. Decyzje mają zapaść w nadchodzący weekend. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Stanowisko SLD kluczowe w tej sprawie 

Monika Jaruzelska obwieściła swoje zamiary i jednocześnie wyznała, że raczej nie liczy na wsparcie ze strony SLD. Wszystko związane jest z tym, że ta partia najprawdopodobniej zamierza pójść do wyborów w koalicji z Platformą Obywatelską. Sytuacja wyjaśni się już w najbliższą sobotę, kiedy to odbędzie się referendum. Wtedy okaże się, czy przewodniczący Włodzimierz Czarzasty będzie lobbował kandydaturę Moniki Jaruzelskiej. 

- Po zainteresowaniu mediów tą sytuacją mam zgłoszenia z różnych środowisk: SLD-owskich, wojskowych, ale nie tylko tych, którzy chcą tworzyć dla mnie wsparcie i pomóc mi w tworzeniu, w budowie komitetu wyborczego, czy struktur jakiegoś przedsięwzięcia, które mogłabym stworzyć w przyszłości - komentuje całą sprawę sama zainteresowana. 

Eksperci uważają, że córka generała byłaby poważnym wzmocnieniem dla partii, bo znana jest ze swojej ogromnej wiedzy i profesjonalizmu. Być może wykorzystanie jej kandydatury pomogłoby SLD utrzymać się w polityce oraz zaprezentować jako ugrupowanie, które reprezentuje lewicę tradycyjną. 

Monika Jaruzelska nie wyklucza samodzielnego startu w sytuacji, w której sobotnie referendum w SLD potoczyłoby się nie po jej myśli. Mówi się również o tym, że jeżeli jej kandydatura dojdzie do skutku to najprawdopodobniej nie będzie ona startować z Warszawy.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Córka legendarnego aktora zmarła w męczarniach na raka jajnika. Osierociła dwójkę dzieci
  2. Cała prawda o mężu Ewy Farnej! Na jaw wyszły jego biznesy, będziecie w szoku, gdy dowiecie się, skąd ma tyle pieniędzy
  3. Ewa Farna skrzętnie ukrywała męża przed mediami. Ma gigantyczny majątek, kim jest?
  4. Pradawny staropolski sposób na komary zwala z nóg. Przynosi piorunujące efekty
  5. Porażająca metamorfoza córki Przybylskiej. Oliwia Bieniuk została zjawiskową blondynką (FOTO)
  6. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie może wysłać jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu

Źródło: Interia 

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News