Niby zwykła moneta 5 zł ma ogromną wartość. Kolekcjonerzy nazywają ją "rybak", dają za nią fortunę

Niby zwykła moneta 5 zł ma ogromną wartość. Kolekcjonerzy nazywają ją "rybak", dają za nią fortunę Źródło: Pixabay piviso

Moneta, którą możesz mieć w swoim portfelu, warta jest całkiem sporo. Szukają jej kolekcjonerzy zajmujący się numizmatyką i kto wie, może to do ciebie kierują swoją prośbę o sprawdzenie pewnych danych widocznych na monecie. Ta prosta weryfikacja pozwoli im mieć pewność, że pozornie zwykłe 5 złotych to tak naprawdę cenna zdobycz.

Moneta często nie jest traktowana przez nas poważnie. Niski nominał powoduje, że nie kojarzymy jej jako czegoś na czym warto się skupić. Chociaż na pewno większą radość daje znalezienie w portfelu banknotów, spójrz do kieszonki z monetami, może masz tam małą fortunę.

Pozornie zwykła moneta

Moneta 5 złotowa jest monetą o największym nominale ze wszystkich. Okazuje się jednak, że jest poszukiwana przez część numizmatyków, a ci gotowi są zapłacić za nią zdecydowanie więcej niż jej wartość wyrażona nominałem. Kolekcjonerzy dostrzegają zdecydowanie więcej, my często nie mamy świadomości jak cenne rzeczy przewijają się przez nasze palce. Pieniądze to jeden z najpopularniejszych przedmiotów zbieranych przez ludzi, równać się z nimi może chyba tylko sztuka znanych malarzy, próżno jednak szukać w naszych domach zaginionych dzieł Rembrandta, dużo prostsze wydaje się zajrzenie do portfela i poszukanie tam monety.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sprawdź czy nie zarobiłeś właśnie dodatkowych pieniędzy

Słynny "rybak" poszukiwany przez numizmatyków to moneta o nominale 5 złotych i bardzo możliwe, że nadal znajdują się one w polskich domach. Była to moneta obiegowa, a to właśnie na takie zwracamy najmniej uwagi, ponieważ pozornie są one bardzo powszechne i popularne, ale wraz z biegiem czasu właśnie przez to traktowanie po macoszemu stają się coraz rzadsze, aż w końcu pojawiają się na celowniku poszukiwaczy. Ich wartość drastycznie wzrasta i teraz za tę monetę możesz dostać nawet 1000 złotych. Brzmi jak naprawdę dobry interes, dlatego właśnie warto przyjrzeć się pieniądzom, a w tym szczególnym przypadku monetom.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski powiedział, jak mogą wyglądać tegoroczne wakacje. Dzieci będą załamane, rodzice wściekli

2. Kwarantanna w jednym z europejskich krajów została przedłużona. Znamy datę, w Polsce będzie podobnie?

Czy 5 zł w twoim portfelu ma te cechy?

Moneta "rybak" wybita została w 1958 roku, a jej cena jest tak wysoka, ponieważ stworzonych zostało jedynie 1 328 000 sztuk tej wersji 5 złotówki. Istnieją trzy wzory tej monety i ich wartość zaczyna się w okolicach 1000 złotych. Monety z okresu PRL, które były monetami obiegowymi bez ustanku interesują numizmatyków, zacznij więc zwracać uwagę na to co brzęczy w portfelu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wystarczyła chwila nieuwagi. 3-latek wsadził rękę do maszynki do mięsa
  2. Adam Małysz i Piotr Żyła apelują do Polaków. Ważne słowa naszych skoczków (WIDEO)
  3. Mały corgi zapłodnił husky'ego, efekt powala. Szczeniaki wyglądają przekomicznie
  4. Kolejny objaw koronawirusa. Jeśli Twoje usta zaczną się zmieniać, natychmiast idź do szpitala
  5. Wszyscy go uwielbiali, niestety przegrał z koronawirusem. Miał tylko 48 lat
  6. Od jutra duże zmiany. Lidl, Dino, Biedronka, Netto, Aldi, Kaufland, Carrefour będą pracować inaczej

Źródło: Inwestycje Alternatywne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News