Minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz ogłosił uruchomienie programu kursów dla kobiet w ramach Obrony Terytorialnej. Chętne kobiety będą mogły nauczyć się sztuk walki, co w przyszłości ma dać korzyści m.in. w kwestii bezpieczeństwa kraju.

Udział w szkoleniach będą mogły wziąć wszystkie kobiety, które ukończyły 18 lat i posiadają polskie obywatelstwo. Będzie również wymagane zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do udziału w wymagających fizycznie ćwiczeniach.

 – Liczymy, że będziemy rozwijali te działania w miarę zgłaszania się kolejnych. Liczymy, że będziemy mogli służyć polskim kobietom wszystkim tym, co siły zbrojne mają do zaoferowania dla zwiększenia stanu bezpieczeństwa poszczególnych osób, dla zwiększenia bezpieczeństwa stanu państwa – oświadczył minister obrony.

Zgłoszenia będą przyjmowane od 3 czerwca przyszłego roku w aż 30 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju.

Co jednak ciekawe, by wziąć udział w szkoleniu, Polki będą musiały podpisać specjalne oświadczenie, w którym zrzekną się ewentualnych roszczeń do odszkodowań od państwa w przypadku doznania jakichkolwiek kontuzji i innych uszczerbków na zdrowiu podczas ćwiczeń. Będą również musiały z własnej kieszeni opłacić ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków.

https://www.youtube.com/watch?v=74qnA2ul6Qs

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh, źródło: mon.gov.pl

...

Zobacz również