PiS rozpoczął śledztwo przeciwko Antoniemu Macierewiczowi! Nikt się tego nie spodziewał

PiS rozpoczął śledztwo przeciwko Antoniemu Macierewiczowi! Nikt się tego nie spodziewał

Antoni Macierewicz wpadł właśnie w poważne tarapaty. Ministerstwo Obrony Narodowej pod kierownictwem prawej ręki Jarosława Kaczyńskiego, Mariusza Błaszczaka rozpoczęło szereg śledztw i audytów, w czasie których zostaną zbadane liczne wydatki resortu z czasu kadencji przewodniczącego tzw. podkomisji smoleńskiej. Wewnątrz PiS rozpoczęła się więc prawdziwa wojna.

Członkowie rządu wciąż nie skomentowali medialnych doniesień, według których MON miało otworzyć śledztwo dotyczące działań Antoniego Macierewicza. Rozpoczęto także audyty, aby ostatecznie ustalić, czy podejmował on odpowiednie, opłacalne decyzje.

Antoni Macierewicz ma poważne kłopoty

Największe kontrowersje wywołuje ponoć sprawa kosztów organizacji szczytu NATO w Warszawie oraz zakupu historycznej broni. 10,5 miliona złotych, które trafiły do brata urzędnika zamieszanego w aferę reprywatyzacyjną, zostały następnie przeznaczone na poręczenie majątkowe, aby ten mógł wyjść z aresztu. Co ciekawe, w obronie Macierewicza, nad którym znalazły się obecnie ciemne chmury, stanął Jan Olszewski. Polityk stwierdził pośrednio, że przewodniczący tzw. podkomisji smoleńskiej radził sobie na stanowisku szefa MON lepiej niż jego następca, Mariusz Błaszczak. - Choćby ten przykład z zakupem australijskich fregat był kompromitujący i dla prezydenta Andrzeja Dudy, ale przede wszystkim dla ministra obrony Mariusza Błaszczaka. Według mnie, zmiana w MON musi nastąpić. I powrót Macierewicza byłby wyraźnym sygnałem do tego, że nastąpiłaby kontynuacja reformy wojska, którą Macierewicz zaczął - wytłumaczył Olszewski w rozmowie z mediami.

Wojna wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości

Internauci bardzo szybko zaczęli spekulować, że konflikt pomiędzy Antonim Macierewiczem i Mariuszem Błaszczakiem wszedł już na całkowicie nowy, szokujący poziom. Sugerują, że obecny szef MON może wciąć się mścić na poprzedniku oraz negować jego rzekome osiągnięcia dla polskiego wojska. Czas jednak pokaże, czy osoby prowadzące audyty rzeczywiście odnajdą w działaniach przewodniczącego tzw. podkomisji smoleńskiej błędy oraz niedociągnięcia, za które odpowie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ujawniono największe kłamstwo Beaty Szydło! MILIONY Polaków oszukanych
  2. To stąd bierze pieniądze na 500 plus! Morawiecki się wygadał
  3. Jarosław Kaczyński jest wściekły! Jeszcze nie umarł, a już to zrobili!
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News