Jak poinformował pełnomocnik ministra obrony narodowej, dr Grzegorz Kwaśniak, każdy kto wstąpi do oddziałów Obrony Terytorialnej będzie mógł liczyć na wynagrodzenie w wysokości około 500 złotych miesięcznie. Ma to zwiększyć ilość młodych ludzi angażujących się w ową działalność.

Podczas odbywających się w Ostródzie pierwszych Targów Proobronnych „Pro Defence 2016”, poświęconych Obronie Terytorialnej, pełnomocnik ministra obrony narodowej, dr Grzegorz Kwaśniak zdradził mediom o przygotowanym przez resort programie, który zachęci więcej młodych osób do wstępowania do oddziałów Obrony Terytorialnej.

Chodzi o uruchomienie wynagrodzeń dla wstępujących do Obrony Terytorialnej, którzy będą mogli liczyć na wynagrodzenie w wysokości ok. 500 złotych miesięcznie.

Jak z kolei zapewnia podsekretarz stanu w MON, Bartłomiej Grabski, w sytuacji narastającego zagrożenia w Europie kwestie związane z patriotyzmem, umiłowaniem ojczyzny są szczególnie bliskie młodym ludziom, ale potrzeba tego, żeby te wartości były zaszczepiane u jak największej liczby osób. Stąd także pojawiła się zachęta w postaci miesięcznego wynagrodzenia.

W sumie ma powstać aż 17 brygad obrony terytorialnej, które będą stanowić piąty rodzaj sił zbrojnych naszego kraju. Natomiast dowództwa będą znajdować się m.in w Rzeszowie, Białymstoku i Lublinie.

Nabór do oddziałów Obrony Terytorialnej rozpocznie się jesieni tego roku.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: polsat news

Zobacz również