Ksiądz radzi nastolatkom: "Ktoś cię molestuje? Bądź dla niego miła"

Ksiądz radzi nastolatkom: "Ktoś cię molestuje? Bądź dla niego miła" Źródło: Fot. Pixabay.com

Molestowanie w ostatnim czasie jest bardzo poważnym i często nagłaśnianym problemem w mediach i społeczeństwie. Wciąż wzrasta świadomość społeczeństwa na temat tego problemu, państwo zaczyna również uwrażliwiać młodzież, jednak treść podręcznika dla młodzieży napisana przez księdza szokuje. 

Molestowanie seksualne w ostatnim czasie jest bardzo głośnym problemem chętnie opisywanym przez media. Świadomość społeczeństwa wciąż wzrasta, a organy państwowe stopniowo uwrażliwiają na ten temat również młodzież szkolną. Nie wszystkie porady jednak można uznać za odpowiednie i pomocne. W szkołach właśnie pojawił się podręcznik według którego ofiara powinna być miła wobec molestującego, by przypadkiem nie urazić jego uczuć.

Molestowanie jest poważnym problemem, a ofiara ma "być miła wobec molestującego"

Społeczeństwo w ostatnim czasie kładzie nacisk na tematy związane z molestowaniem oraz wszelkimi rodzajami wykorzystywania seksualnego. Prężnie działa również profilaktyka i uświadamianie młodzieży, a w wielu publicznych szkołach wprowadzono warsztaty "Archipelag skarbów", które uczyć miały "mądrego oraz zdrowego stylu życia". W ramach tego uczniowie ósmych klas otrzymali podręczniki "Życie na maksa" w których zawarte były porady w kwestiach uczuciowo-seksualnych. Jak się okazało, ich treść była bardzo kontrowersyjna, a autorem był ksiądz. Zgodnie z podręcznikiem, nastolatki powinny dać nachalnemu pracodawcy bądź nauczycielowi jasno do zrozumienia, iż nie są zainteresowane jego propozycjami, jednak "w żadnym przypadku" nie powinny być wobec niego niegrzeczne. Należy potraktować go z szacunkiem, bowiem nieuprzejme zachowanie bowiem może przecież zranić i poniżyć mężczyznę lub kobietę (w zależności od tego, kto molestuje), przez co dana osoba może się chcieć zemścić. Przeczytać można również, że "prowokujący look lub ciuchy hot: minispódniczki, body, pępek na wierzchu [...] są zaproszeniem do czegoś więcej. Uchodzisz za frywolną, dyspozycyjną dziewczynę. Jeśli cię zaczepiają, sama jesteś sobie winna: kusisz los". Jakby tego było mało, książka jako lekarstwo na "problem" proponuje... modlitwę o to, by "najwyższy wstrząsnął sercem prześladowcy". Po takim ciosie twój prześladowca z pewnością na długo cię popamięta.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Będą konsekwencje

Kiedy tylko o książce zrobiło się głośno, wypowiedzieć postanowił się Instytut Profilaktyki Zintegrowanej. Wydane zostało oświadczenie, że książka nie jest częścią programu warsztatów.   - Przywołany cytat z tej książki jest skandaliczny i stoi w jawnej sprzeczności z przekazem programu - czytamy. Zapowiedziane zostało również wyciąganie konsekwencji wobec osób, które udostępniły uczniom takie materiały. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Od jutra oblężenie sieci Lidl. Biedronka zdumiona ofertą
  2. Kler trafi do internetu! Będziecie mogli go obejrzeć w domu
  3. Emerytura 2019 będzie wyższa. Wiemy o ile
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News