Polski kardynał nie odpowie za rzekome molestowanie. Wielu będzie oburzonych decyzją prokuratury

Polski kardynał nie odpowie za rzekome molestowanie. Wielu będzie oburzonych decyzją prokuratury Źródło: flickr.com/Piotr Drabik

Molestowanie nieletnich zawsze powoduje oburzenie. Gdy w sprawę wmieszany jest duchowny robi się jeszcze gorzej. W tym wypadku chodzi o kardynała, który nie odpowie na zarzucane mu czyny.

Molestowanie osób nieletnich przez kogokolwiek jest niedopuszczalne i za każdym razem informacja o popełnionym przestępstwie budzi w społeczeństwie takie samo oburzenie. Chociaż ludzie się buntują i coraz częściej zaczynają opowiadać o swoich prywatnych tragediach z udziałem duchownych to ze strony polskiego prawa nie mogą oczekiwać na wiele wsparcia.

Sprawy związane z molestowaniem nieletnich przez księży przeżywają prawdziwy rozkwit. Niemalże codziennie na jaw wychodzą nieznane sprawy. Niektórzy księża zostają natychmiast osądzeni, a inni przez całe życie nie ponoszą odpowiedzialności za wyrządzone krzywdy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Molestowanie - ofiary i oprawcy

Polski poeta, Przemysław Kowalczyk, oskarżył o molestowanie kardynała Henryka Gulbinowicza. Do przestępstwa rzekomo miało dojść gdy Kowalczyk miał 16 lat i przebywał w Legnicy, uczęszczając do Niższego Seminarium Duchownego Franciszkanów. 

Jak podaje Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu postępowania nie będzie. Z jakiego powodu? Sprawa się przedawniła. Ofiara złożyła zawiadomienie nie tylko na prokuraturze, ale i w kurii - czego wymaga polskie prawo. Doszło do tego, że poeta musiał zeznawać dwa razy. Dwukrotnie musiał opowiadać o tragedii, do jakiej prawdopodobnie doszło przed laty. Teraz może tylko zdecydować się na drogę cywilnoprawną lub ugodę.

Dzisiaj grzeje: 1. Był gwiazdą seriali emitowanych na TVP i Polsacie. Aktor przegrał walkę ze śmiertelną chorobą
2. Był gwiazdą seriali emitowanych na TVP i Polsacie. Aktor przegrał walkę ze śmiertelną chorobą

- Nie chcę przeprosin, bo to nie jest kategoria tego typu: przepraszam, że szturchnąłem pana w autobusie. Te przeprosiny niczego nie załatwią. Nie chcę też od Kościoła żadnych pieniędzy. Jak mam przeliczyć psychiczne doznania, które w jakiś sposób odbiły się na moim charakterze? Niczego od nich nie chcę - twierdzi Kowalczyk.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za przeprowadzkę do Włoch dają nawet 110 tys. złotych. Jest jeden haczyk
  2. Kochanka męża zmarła i zostawiła mu maleńkie dziecko. Mężczyzna chce je wychować razem z bezpłodną żoną
  3. Do Agnieszki Woźniak-Starak napisała fanka, która też straciła męża. Odpowiedź prezenterki TVN wyciska łzy
  4. Kotlety z piersi kurczaka jeszcze nigdy nie były tak soczyste. Genialny przepis sprawi, że każdy je pokocha
  5. Jego żona wieczorami była strasznie zmęczona. Dopiero, kiedy mąż zobaczył nagranie, cała prawda wyszła na jaw

źródło : rmf

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News