Ręce opadają. Biskup Janiak zaleca wiernym modlenie się za ofiary katastrofy smoleńskiej w kościele

Ręce opadają. Biskup Janiak zaleca wiernym modlenie się za ofiary katastrofy smoleńskiej w kościele Źródło: pixabay.com congerdesign

Modlitwa za ofiary katastrofy smoleńskiej będzie czymś bardzo powszechnym 10 kwietnia, w Wielki Piątek. Biskup Edward Janiak zachęca wiernych,a by w 10. rocznicę katastrofy odmówili w kościołach specjalną modlitwę.

Modlitwa przy okazji Wielkiego Piątku w tym roku będzie dość wyjątkowa. Biskup Edward Janiak zaleca wiernym, aby w kościele pomodlili się za ofiary katastrofy sprzed 10 lat.

Będzie specjalna modlitwa za ofiary katastrofy smoleńskiej

Biskup kaliski, Edward Janiak, zszokował wszystkich. Zachęca wiernych, którzy zdecydują się uczestniczyć w obchodach Wielkiego Piątku, by modlili się za dusze ofiar katastrofy smoleńskiej. Na stronie internetowej znalazł się nawet dekret, który zarządza taką modlitwę. Wiadomo też, że wierni i księża będą modlić się zarówno za ofiary katastrofy, jak i za zmarłych na koronawirusa.

- Módlmy się za zmarłych z powodu wypadków i katastrof, zwłaszcza za tych którzy zginęli przed dziesięciu laty w katastrofie lotniczej w Smoleńsku, aby otrzymali dar życia wiecznego. Wszechmogący wieczny Boże, Ty jesteś ojcem pełnym miłosierdzia; przyjmij do siebie tych, którzy nagle zginęli w wyniku wypadków i katastrof, a szczególnie zmarłych w katastrofie smoleńskiej, niech otrzymają przygotowane dla nich mieszkanie w niebie, a ich śmierć przyczyni się do budowania jedności i zgody w naszej Ojczyźnie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen - czytamy na stronie internetowej.

Wierni czekają z niecierpliwością na 12 kwietnia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przypomnijmy, że w Wielki Piątek nie sprawuje się mszy świętych. Wierni spotykają się jedynie na czytaniu Biblii, a potem następuje najważniejsza część zgromadzenia, czyli uroczysta adoracja krzyża. W tym roku w Wielki Piątek wierni będą musieli odmówić także modlitwę za ofiary katastrofy - obowiązuje to osoby z diecezji kaliskiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Zapowiada się kolejny smutny dzień dla Polaków. MZ właśnie podało przygnębiające informacje
2. Na wizji spytali Szumowskiego, czy ukrywają prawdziwą liczbę ofiar. Przez jego reakcję wielu zatkało

Chociaż do 11 kwietnia w kościołach nie będzie mogło zgromadzić się więcej niż 5 osób (oprócz duchownych), to wierni czekają na 12 kwietnia. Od tego dnia prawdopodobnie będzie można uczestniczyć we mszach maksymalnie w 50 osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jeden z pierwszych objawów cukrzycy. Dokładnie przyjrzyj się swoim dłoniom
  2. Radosław Majdan spodziewa się potomka. Zdjęcie pary czekającej na poród poruszyło wszystkich (FOTO)
  3. Nie wytrzymała i ujawniła sekret królowej, o którym wiedzieli tylko najbliżsi. Wiele osób będzie oburzonych
  4. Ostrzegali przed koronawirusem, nikt ich nie słuchał. Teraz mówią o kolejnych zagrożeniach, których powinniśmy się bać
  5. Pierwsze święta bez Pawła Królikowskiego. Zostawił rodzinie niebywały prezent, "dar od losu"
  6. 8 policjantów urządziło skandalicznego grilla nad jeziorem. Złamali obostrzenia, nie mieści się w głowie

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News