Poseł Piotr Liroy Marzec w dalszym ciągu kontynuuje swoją krucjatę przeciwko ugrupowaniu Kukiz’15, z którego został wyrzucony w atmosferze skandalu. Tym razem postanowił przeprosić swoich wyborców za to, co mówił będąc jeszcze w strukturach stowarzyszenia.

Muszę przeprosić wyborców za to, że wcześniej twierdziłem, że nie było konfliktu w Kukiz’15, bo on był. Trwał wiele miesięcy – wyznaje Liroy.

Ma on wyraźnie żal do Pawła Kukiza za, to w jakim kierunku rozwija partię. Jego zdaniem ugrupowanie staje się tym, z czym miało walczyć.

Ego gubi Kukiza. To Paweł otacza się ludźmi z wyrokami, nie ja. (…)Będę się przyglądał Kukiz’15. Mam nadzieję, że się ockną, przestaną opluwać ludzi, łamać swoich i skupią się na pracy dla Polaków. Dzisiaj Kukiz’15 jest ucieleśnieniem partiokracji – dodaje poseł.

Wyjątkową niechęć darzy wyraźnie również do wicemarszałka z ramienia Kukiz’15 – Stanisława Tyszkę. Nie po raz pierwszy oficjalnie grozi, że jego „grzechy” wyjdą na jaw.

Tyszka to mętna postać. Wkrótce wypłynie o nim prawda bez mojej ingerencji. Tolerowałem go przez wiele lat i rzeczy, które wyrabiał, ale to już nie jest mój cyrk. Tyszka jest największym błędem Kukiz’15. Paweł o tym wie. Powinien być zdjęty z funkcji wicemarszałka Sejmu – grzmi Piotr Liroy Marzec.

źródło: rp.pl

...

Zobacz również

Zobacz również